Czwartek, 25 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Samobójczy sabotaż Wisły Kraków! Pogoń Szczecin znów liderem! Relacja z meczu Pogoń – Wisła

Opublikowane 18 marca 2022, 22:27
0
0

Pogoń Szczecin ograła 3:1 Wisłę Kraków. Biała Gwiazda była tego dnia skuteczniejsza, ponieważ to jej zawodnicy strzelili większość bramek, problem w tym, że aż dwie z nich to trafienia samobójcze.

Składy Pogoni i Wisły:

Spotkanie oglądało 8 874 widzów.

Portowcy mogli objąć prowadzenie w 18. minucie, kiedy to w sytuacji sam na sam z Biegańskim znalazł się Sebastian Kowalczyk. Górą z tego pojedynku wyszedł jednak golkiper Białej Gwiazdy.

Minutę później bramkarz Wisły nie miał już jednak wiele do powiedzenia. Piotr Parzyszek podał do Mariusza Fornalczyka, a ten spróbował uderzyć na bramkę przyjezdnych. Piłkę przeciął Joseph Colley, lecz zrobił to tak niefortunnie, że skierował futbolówkę do własnej bramki!

Wisła odpowiedziała po pół godziny gry. Piłka po interwencji Mariusza Malca wpadła pod nogi Mateja Hanouska. Czech długo się nie zastanawiał i dograł futbolówkę na wbiegającego Luisa Fernandeza. Hiszpan zdołał wbiec przed Malca i trącił piłkę, myląc tym samym Biegańskiego.

Pogoń podkręciła tempo tuż przed końcem pierwszej połowy. Najpierw w dogodnej sytuacji strzelał Kamil Grosicki, a po obronie Biegańskiego piłkę dobijał jeszcze Sebastian Kowalczyk. W 43. minucie Portowcy ponownie objęli prowadzenie. Kowalczyk dograł futbolówkę wprost na głowę Kamila Drygasa, a ten precyzyjnie umieścił ją tuż przy słupku bramki Wisły.

Po zmianie stron Pogoń oddała nieco pola Wiśle, lecz ta nie wykorzystała tego i nie zdołała doprowadzić do wyrównania. W 69. minucie Biała Gwiazda zaliczyła za to kolejne już tego wieczora trafienie samobójcze. Tym razem niefortunnie interweniował Konrad Gruszkowski, który po odbitym strzale Grosickiego próbował uprzedzić Kowalczyka, ale ostatecznie wpakował futbolówkę do swojej bramki.

Wynik spotkania w 93. minucie ustalił Michał Kucharczyk, który wykorzystał dogranie od Damian Dąbrowskiego. Wygrana 4:1 sprawia, że Pogoń ponownie obejmuje prowadzenie w Ekstraklasie. Teraz Portowcy muszą czekać na rozstrzygnięcia spotkań Rakowa (gra z Legią) oraz Lecha (gra z Jagiellonią). Wisła Kraków nadal pozostaje w strefie spadkowej.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 4:1 (2:1)
Bramki: 19′ Colley (sam.), 43′ Drygas, 69. Gruszkowski – 30′ Fernandez Teijeiro

Pogoń Szczecin w następnej kolejce zagra z Górnikiem Łęczna. Wisła Kraków przy Reymonta zmierzy się z Piastem Gliwice.