Odwrócili losy spotkania w Płocku! Śląsk Wrocław pnie w górę tabeli.

Opublikowane 19 marca 2022, 14:30
0
0

Wisła Płock przegrała 1:2 ze Śląskiem Wrocław. To pierwsza wygrana wrocławian pod wodzą Piotra Tworka. Punkty zdobyte w Płocku pozwoliły Śląskowi przeskoczyć w ligowej tabeli Zagłębie Lubin oraz Jagiellonię Białystok. Wrocławianie zajmują obecnie 14. miejsce.

Składy Wisły i Śląska:

Lepiej w mecz wprowadzili się zawodnicy Wisły Płock i to właśnie oni w 25. minucie objęli prowadzenie. Rafał Wolski poczarował przed polem karnym i zdołał jeszcze zgrać piłkę do Piotra Tomasika. Ten uderzył zza szesnastki, a w zdobyciu bramki pomógł mu jeszcze rykoszet od jednego z obrońców Śląska.

Dziesięć minut później przyjezdni mieli okazję, by wyrównać stan rywalizacji. Caye Quintana główkował, lecz świetną interwencja popisał się Krzysztof Kamiński.

Tuż przed przerwą groźnie piłkę głową uderzył także Damian Michalski, ale posłana przez niego futbolówka minęła słupek bramki Śląska. W doliczonym czasie pierwszej połowy Kristian Vallo umieścił piłkę w siatce, lecz analiza VAR wykazała pozycję spaloną.

Po zmianie stron dużo dobrego w grę wrocławian wniósł wprowadzony po przerwie Waldemar Sobota. W 48. minucie był bliski skutecznego zamknięcia akcji, a w 52. minucie przyczynił się do gola zdobytego przez Erika Exposito.

Bliżej przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść była Wisła Płock. Nafciarzy mogli ponownie wyjść na prowadzenie w 76. minucie ale wtedy podczas zamieszania w polu karnym futbolówka minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Michała Szromnika.

Decydującą bramkę w 93. minucie spotkania zdobył Fabian Piasecki. Zawodnik Śląska wykorzystał dogranie Wojciecha Golli, który przedłużył wrzutkę Krzysztofa Mączyńskiego z rzutu rożnego.

Wisła Płock – Śląsk Wrocław 1:2 (1:0)
Bramki: 25′ Tomasik – 52′ Exposito, 90+3′ Piasecki

W nastepnej kolejce Wisła Płock na wyjeździe zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Śląsk Wrocław czeka natomiast domowy pojedynek z Lechem Poznań.