(VIDEO) Udany jubileusz Lecha Poznań! Tak bawili się piłkarze i kibice Kolejorza

fot: Twitter
Opublikowane 19 marca 2022, 21:51
0
0

Lech Poznań wygrał 3:0 z Jagiellonią Białystok i udanie uczcił obchody 100-lecia klubu. Tego dnia sporo działo się przede wszystkim na trybunach. Oto relacja z jubileuszowego meczu Kolejorza.

Wyjściowe jedenastki Lecha i Jagiellonii:

Mecz poprzedziła specjalna oprawa przygotowana na 100-lecie istnienia Lecha Poznań. Nie musimy wspominać, że przy Bułgarskiej zameldował się komplet widzów.

Do Poznania zawitała także spora grupa sympatyków Jagiellonii Białystok.

Lech Poznań od początku spotkania napierał na Jagiellonię i nie dawał Dumie Podlasia zbyt wiele miejsca na boisku. Kolejorz nie zdołał jednak wykorzystać tej przewagi, a w kolejnych minutach do głosu zaczęła dochodzić bardziej Jagiellonia.

Niemniej jednak ani jedna, ani druga ekipa w pierwszej połowie nie przybliżyła się zbytnio do zdobycia bramki. Te 45 minut było raczej statyczne, przewidywalne i bez klarownych sytuacji.

Po powrocie na boisko obraz gry znacznie się poprawił. Lech nie czekał już dłużej i już w 47. minucie zdołał strzelić pierwszą bramkę. Jesper Karsltrom przytomnie zgrał futbolówkę do Mikael Ishaka, a ten uderzył z powietrza i pokonał Alomerovicia!

W 53. minucie było już 2:0, a to wszystko za sprawo Joao Amarala, który wykorzystał podanie od Jakuba Kamińskiego. Kolejorz wystosował więc dwa szybkie ciosy!

W międzyczasie fanatycy Lecha zaprezentowali kolejną oprawę. “Kolejorzu życzymy Tobie…trofeów, wiernych kiboli, prawdziwych Lechitów”.

Wynik spotkania na 3:0 w 73. minucie ustalił Dawid Kownacki. Kolejorz ponownie rozklepał defensywą Jagiellonii, a do Kownackiego piłkę zgrał Joao Amaral.

W ostatnich minutach spotkania fani Lecha zaprezentowali jeszcze racowisko.

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 3:0 (0:0)
Bramki: 47′ Ishak, 53′ Amaral, 73′ Kownacki

Lech Poznań w następnej kolejce zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Jagiellonia u siebie podejmie Zagłębie Lubin.