(VIDEO) Genialna asysta! Zobacz decydującą bramkę z meczu Cracovia – Piast

Opublikowane 20 marca 2022, 17:00
0
0

Cracovia nie poradziła sobie z Piastem i przy Kałuży przegrała 0:1. Decydującą bramkę w samej końcówce pierwszej odsłony strzelił Damian Kądzior. Na uwagę zasługuje jednak cała akcja, a w szczególności asysta Konstadinowa.

Wyjściowe jedenastki Cracovii i Piasta:

W pierwszej połowie kibice oglądali wyrównane widowisko, które toczyło się jednak głównie w środku boiska. Niestety zarówno Cracovia, jak i Piast długo nie potrafiły oddać celnego strzału. U Pasów próbował Rakoczy, a u Piastunków Kostadinow, Czerwiński oraz Chrapek, lecz żaden z nich nie oddał celnego uderzenia.

Sztuka ta udała się dopiero Damianowi Kądziorowi. Zawodnik Piasta w 44. minucie został obsłużony świetnym dograniem piętką przez Tihomira Kostadinowa, a następnie oddał mocny strzał, z którym nie poradził sobie Niemczycki!

Po zmianie stron obraz gry miał zmienić wprowadzony Rivaldinho. Starania Brazylijczyka były jednak stopowane przez defensorów oraz golkipera Piasta. Przyjezdni próbowali wyczekać Pasy i dwukrotnie po ich błędach mieli okazję do podwyższenia rezultatu spotkania. Najpierw uderzał Kamil Wilczek, a niedługo potem Damian Kądzior. Obaj jednak minimalnie chybili.

W końcowych minutach spotkania mimo wykreowanych okazji żadnej ze stron nie udało się zmienić rezultatu spotkania.

Cracovia – Piast Gliwice 0:1 (0:1)
Bramki: 44′ Kądzior

Cracovia tuż po przerwie reprezentacyjnej zmierzy się w Mielcu z miejscową Stalą. Piast Gliwice również na wyjeździe podejmie Wisłę Kraków.