Czwartek, 25 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Na remis w Radomiu! Zobacz zapaśnicze powalenie bramkarza z Mielca! Relacja z meczu Radomiak – Stal

Opublikowane 20 marca 2022, 14:27
0
0

Radomiak Radom podzielił się punktami ze Stalą Mielec. Remis 1:1 sprawił, że podopieczni Dariusza Banasika będę okupować piątą lokatę. Stal Mielec pozostaje w środkowej części tabeli.

Składy obu ekip:

Tuż przed upływem kwadransa gry Radomiak mógł wyjść na prowadzenie. Dawid Abramowicz dograł na piąty metr, gdzie był już ustawiony Maurides. Brazylijczyk główkował jednak niecelnie.

W pierwszej połowie to Stal była konkretniejsza. Majchrowskiego zatrudnili Sitek i Zawada. W 38. minucie groźny niesygnalizowany strzał zza szesnastki oddał Matuesz Matras.

Istny rollercaoster emocjonalny miał miejsce w końcówce pierwszej odsłony spotkania. Najpierw Tomasz Musiał wskazał na wapno po faulu Primela na Machado. Po analizie VAR cofnął jednak swoją decyzję i Radomiak nie wykonywał jedenastki. Gospodarze, zamiast cieszyć się z gola po karnym, chwilę później musieli wyciągać piłkę z własnej siatki. Grzegorz Tomasiewicz świetnie uruchomił Oskara Zawadę, a ten w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Majchrowicza.

Radomiak pierwszy celny strzał na bramkę Stali oddał dopiero w 52. minucie, kiedy to wprost w Primela uderzał Maurides. W drugiej odsłonie kibice oglądali grę pełną fizycznej walki. Przełomowy moment miał miejsce w 72. minucie.

To właśnie wtedy Primel wyskoczył do górnej piłki, a gdy wypuścił ją z rąk, powalił Karola Angielskiego, z którym walczył o futbolówkę. Tomasz Musiał odgwizdał karny. Analiza VAR trwała cztery minuty, ale ostatecznie początkowa decyzja została podtrzymana. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnie zamienił ją na bramkę.

Końcówka spotkania należał do gospodarzy, którzy zadomowili się pod polem karnym Stali. Mielczanie musieli włożyć wiele wysiłku aby oddalać kolejne akcje Radomiaka. Ostatecznie zdołali dowieźć remis i wywieźli z Radomia jeden punkt.

Radomiak Radom – Stal Mielec 1:1 (0:1)
Bramki: 76′ Angielski (kar.) – 44′ Zawada

Radomiak w następnej kolejce wyjedzie na mecz z Termaliką. Stal Mielec u siebie zmierzy się z Cracovią.