(VIDEO) Wejście smoka! Nowy nabytek Górnika ratuje punkty w meczu z Termaliką!

fot: YouTube
Opublikowane 20 marca 2022, 19:34
0
0

Górnik Zabrze zreisował na własnym stadionie 1:1 z walczącą o utrzymanie Termaliką Nieciecza. Tego dnia na stadionie przy Roosevelta nie brakowało kontrowersji.

Wyjściowe jedenastki Górnika i Termaliki:

W 7. minucie spotkania bliski otworzenia wyniku był Lukas Podolski. Gracz Górnika przymierzył z dystansu, a golkiper Termaliki szczęśliwie sparował piłkę na poprzeczkę.

Chociaż początek spotkania należał do Górnika, to Termalica zdołała objąć prowadzenie. W 15. minucie wrzutka z rzutu wolnego i zamieszanie w polu karnym sprawiło, że piłkę do bramki gospodarzy wbił Muris Mesanović.

Termalica mogła jeszcze powiększyć swoje prowadzenie. W 29. minucie Kacper Śpiewak trafił w słupek, a w 41. minucie jego uderzenie obronił Daniel Bielica. Dobitka Mesanovicia zatrzymała się natomiast na poprzeczce bramki zabrzan!

Nie byli skuteczni w pierwszej połowie gracze Górnika. Zabrzanie atakowali, lecz stać ich było tylko na kolejne wznawianie gry z rzutów rożnych, których łącznie było aż 8.

Po zmianie stron ponownie bardziej konkretni byli przyjezdni. Termalica nie skorzystała jednak z żadnego “prezentu” jaki podarowali jej defensorzy Górnika. Najbliżej podwyższenia rezultatu był w 54. minucie Muris Mesanović.

Górnik czuł upływający czas i w drugiej połowie podkręcił tempo. Pawliuczenkę dwukrotnie próbował pokonać Lukas Podolski, lecz zrobił to nieskutecznie. Następnie swoich sił próbował jeszcze Mateusz Cholewiak.

W 81. minucie swoją drużynę osłabił Erik Janża, który po odgwizdanym faulu został ukarany przez sędziego Pawła Malca drugą żółtą kartką za niesportowe zachowanie. Zawodnik Górnika złapał piłkę i cisnął ją o murawę krzycząc jeszcze coś w stronę sędziego. Janża schodząc z boiska nie krył swoich emocji.

W 88. minucie wprowadzony kilka minut wcześniej Dani Pacheco zdołał wyrównać stan rywalizacji. Nowy nabytek Górnika wykorzystał podanie Lukasa Podolskiego, a w zdobyciu gola pomógł mu jeszcze niewielki rykoszet, który zmylił golkipera Termaliki!

Tuż przed końcowym gwizdkiem serca kibiców Górnika zabiły mocniej, ponieważ arbiter wskazał na rzut karny dla Termaliki. Po analizie VAR ostatecznie cofnął swoją decyzję.

Górnik Zabrze – Termalica Nieciecza 1:1 (0:1)
Bramki: 88′ Pacheco – 15′ Mesanović

Po powrocie z przerwy reprezentacyjnej Górnik zagra w Płocku z Wisłą, a Termalica w Radomiu z Radomiakiem.