Czesław Michniewicz zdradza cele przed meczem ze Szkocją. Będą duże roszady!

fot: YouTube
Opublikowane 21 marca 2022, 18:14
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Reprezentacja Polski już w czwartek rozegra sparing ze Szkocją. Na poniedziałkowej konferencji prasowej selekcjoner Biało-Czerwonych wskazał główne cele na ten mecz oraz zapowiedział kilka istotnych zmian.

Trener zapowiedział spore roszady, które mają na celu sprawdzić w boju zawodników, którzy zazwyczaj odgrywają rolę rezerwowych.

„Do meczu ze Szkocją skupimy się tylko na tym spotkaniu. Chcemy zobaczyć, jaką mamy alternatywę na poszczególnych pozycjach i w określonych systemach. Chciałbym, aby drużyna zagrała w tym spotkaniu w dwóch różnych ustawieniach. Dziś czeka mnie rozmowa z wieloma zawodnikami na temat ich sytuacji. Nie wszyscy muszą zagrać przeciwko Szkocji. Ci, co do których jesteśmy przekonani, mogą nie wystąpić – powiedział Michniewicz.

Trener ogłosił również, że przeciwko Szkocji najprawdopodobniej nie zagra Robert Lewandowski.

„Wiemy o drobnym urazie Roberta Lewandowskiego, ale już wszystko jest w porządku. Dzisiaj będę rozmawiał z nim o ewentualnym udziale w meczu ze Szkocją” – stwierdził selekcjoner.

Michniewicz odniósł się także do organizacji sparingu. PZPN bardzo chciał, aby ten mecz odbył się w Polsce, lecz ostatecznie Biało-Czerwoni są zmuszeni lecieć na Wyspy Brytyjskie.

„Nie robimy żadnego problemu z podróży, cieszymy się, że możemy zagrać ten mecz. Dla mnie jako trenera ten sparing stanowił będzie odpowiedź, na kogo postawić na kilku pozycjach, co do których mam wątpliwości” – skwitował trener.

Na sam koniec szkoleniowiec zdradził co w meczu z reprezentacją Szkocji, będzie jego głównym celem,

„Ze Szkocją chciałbym zobaczyć po dwóch zawodników na kilku pozycjach. Możemy dokonać sześciu zmian, na pewno je zrobimy. Traktujemy ten mecz bardzo poważnie. Nawet jeśli zagramy w trochę zmienionym składzie, to nic nie zmienia w naszym nastawieniu. Oczekuję dobrej gry, ale przede wszystkim mnóstwa informacji, abym mógł podjąć jak najlepsze decyzje we wtorek” – dodał na koniec.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments