Piątek, 29 Marca, 2024

Jose Mourinho staje w obronie Nicoli Zalewskiego! “Gdybym był g***ianym trenerem, to dzieciak już by nie zagrał”.

Opublikowane 21 marca 2022, 10:59
0
0

Jose Mourinho coraz częściej decyduje się stawiać na Nicolę Zalewskiego. Jego decyzje są jednak krytykowane przez część włoskich dziennikarzy. Portugalczyk odpowiedział na ich zarzuty w swoim stylu.

AS Roma wygrała 3:0 derbowy pojedynek z Lazio Rzym, a Zalewski spędził na boisku 73 minuty. Polak ostatnimi czasy pojawia się regularnie w pierwszym składzie zespołu na mecze Serie A.

Podczas wcześniejszego meczu z Udinese (remis 1:1) Zalewski otrzymał bardzo niskie oceny, a Mourinho został skrytykowany za wystawianie Polaka w wyjściowej jedenastce. Mimo presji mediów Portugalczyk dał Zalewskiemu szansę i postawił na niego także w Derbach Rzymu.

Mecz z Lazio wyszedł Zalewskiemu znacznie lepiej niż pojedynek z Udinese. Po meczu Jose Mourinho stanął w obronie Polaka i w swoim stylu odpowiedział dziennikarzom, którzy nadal go krytykują.

“Zalewski to młody chłopak, przyszedł grać do Romy, gdy miał dziewięć lat. W Udinese miał problemy, ale rzymscy dziennikarze go zabili. Gdybym był g***ianym trenerem, który działa pod presją mediów, to dzieciak już by nie zagrał. Tacy są właśnie dziennikarze w Rzymie. Zalewski z Lazio zagrał świetnie. Niech więc wszyscy się zamkną i idą do domu” – skwitował Mourinho.

Nicola Zalewski w tym sezonie zagrał dla Romy 11 razy. Na boiskach Serie A pojawił się ośmiokrotnie. Na murawie spędził 338 minut. Dodatkowo dostał jeszcze 22 minuty w Lidze Konferencji oraz 4 minuty w Pucharze Włoch.

AS Roma po wygranej z Lazio plasuje się na piątej lokacie. Po 30. kolejkach do miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów traci 8 punktów. Podopieczni Jose Mourinho walkę o Ligę Europy stoczą z Atalantą Bergamo, Lazio oraz Fiorentiną.

Źródło: Calciomercato / Transfermarkt