Marek Papszun zapowiedział koniec kariery!? „Takie są plany. Mogę zakończyć ten rozdział już za…”.

fot: YouTube
Opublikowane 22 marca 2022, 11:23
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Chociaż trudno to sobie wyobrazić, ale jednak Marek Papszun już wkrótce może pożegnać się z ławką trenerską. I nie chodzi tu tylko o Raków, ale i całkowite zakończenie kariery. Taką decyzję zapowiedział podczas rozmowy z TVP Sport.

Marek Papszun to postać, która kojarzona jest przede wszystkim z Rakowem Częstochowa. To właśnie z tym zespołem zdołał awansować do pierwszej ligi, a następnie do Ekstraklasy. Z Rakowem zdobył także Puchar i Superpuchar Polski, a teraz walczy o mistrzostwo Polski.

Na początku 2022 roku Papszun przedłużył, wygasający w czerwcu kontrakt i wiadomo, że zostanie w Częstochowie do 2023 roku. Przedtem interesowała się nim Legia Warszawa, której ostatecznie nie udało się przekonać trenera do objęcia zespołu.

Niedawno podpisany kontrakt z Rakowem może być jednym z ostatnich w karierze Marka Papszuna. Trudno to sobie wyobrazić, ale 47-latek planuje zasiadać na ławce trenerskiej jeszcze przez trzy lata.

„Takie plany są, chociaż trudno przewidzieć, co wydarzy się za trzy lata. To długi okres, równie dobrze za jakiś czas mogę nie mieć tej pracy. Teraz mój kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2023 roku, ale w tym zawodzie nigdy nie ma pewności. Jeśli ta praca będzie ciągła, to za trzy lata mogę zakończyć ten rozdział w życiu” – mówił w rozmowie dla TVP Sport.

Szkoleniowiec powiedział również, że po zakończeniu kariery planuje wrócić do Warszawy.

„Co do przyszłości, to tak ustaliłem z najbliższymi. Może po powrocie do Warszawy dalej będę zajmował się piłką, a może czymś kompletnie innym? Trudno odpowiedzieć na to pytanie dzisiaj. Myślę, że piłka będzie nadal moją wielką pasją, ale czasami w życiu nie można mieć wszystkiego”.

Marek Papszun pojawił się w Częstochowie w 2016 roku. Dotychczas prowadził Raków w 232 meczach. Wcześniej był szkoleniowcem takich klubów jak Legionovia Legionowo czy też Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Źródło: TVP Sport

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments