UEFA kazała Polakom zagrać ze Szkocją? „To była propozycja nie do odrzucenia”.

fot: YouTube
Opublikowane 28 marca 2022, 10:28
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

W czwartek 24 marca reprezentacja Polski rozegrała mecz towarzyski ze Szkotami. Niestety to spotkanie przyniosło aż trzy kontuzje. Jak się okazuje, na ten sparing najmocniej naciskała…UEFA.

Inwazja Rosji na Ukrainę sprawiła, że mecz Polaków ze Sborną nie doszedł do skutku. W kalendarzu Biało-Czerwonych pojawił się więc wolny termin. Podobnie było ze Szkotami, których pojedynek z Ukraińcami został przeniesiony na czerwiec.

Ostatecznie obie zainteresowane drużyny doszły do porozumienia względem rozegrania sparingu. Polacy poszli na pewne ustępstwo, ponieważ to oni przylecieli do Szkocji, by zagrać na Hampden Park. Szkoci opłacili jednak przylot i powrót Biało-Czerwonych, a dodatkowo z każdego biletu zakupionego przez kibiców przeznaczyli 10 funtów na pomoc zaatakowanej Ukrainie.

Nowe informacje na temat kulis całego przedsięwzięcia przedstawił Mateusz Borek. Dziennikarz podzielił się nimi podczas transmisji programu „Zebranie Zarządu” na Kanale Sportowym.

„Toczyła się pewna gra dyplomatyczna. Potwierdziłem u prezesa Cezarego Kuleszy, a także sekretarza generalnego Łukasza Wachowskiego, że był straszliwy nacisk UEFA, by koniecznie zagrać ze Szkocją. To jest związane z nowymi zasadami sprzedaży praw telewizyjnych, że musi się odbyć określona liczba meczów u siebie” – zdradził Borek.

UEFA oczywiście oficjalnie nie wydała nakazu wylotu do Szkocji i rozegrania meczu towarzyskiego. Niemniej jednak dała do zrozumienia Polakom, żeby rozegrali to spotkanie.

„UEFA powiedziała tak: dobra, podtrzymujemy to wykluczenie Rosji, podtrzymujemy rozstawienie Polski w finale play-offów. Kazać wam nie możemy, ale mówimy wam, żebyście pojechali do tej Szkocji. To była propozycja nie do odrzucenia” – stwierdził.

29 marca Polacy zagrają finał baraży ze Szwedami. Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Śląskim. Zwycięzca tego starcia pojedzie na katarski mundial.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments