(VIDEO) Jedziemy na mundial!! Zobacz bramki z meczu Polska – Szwecja

fot: Screenshot
Opublikowane 29 marca 2022, 22:41
0
0

Reprezentacja Polski wywalczyła awans na katarski mundial! Biało-Czerwoni ograli Szwedów 2:0 i pojadą na Mistrzostwa Świata 2022. Oto opis najważniejszych wydarzeń i bramki z meczu Polska – Szwecja.

Serca polskich kibiców zabiły mocniej w 10. minucie. Wtedy Matty Cash dośrodkował futbolówkę do Roberta Lewandowskiego, lecz ten przymierzył z głowy niecelnie. Na odpowiedź Szwedów nie trzeba było czekać dłużej, ponieważ już po chwili Alexander Isak i Robin Quaison mieli swoje próby. Ten pierwszy zatrudnił Wojciecha Szczęsnego, natomiast drugi uderzył niecelnie.

Najgroźniej pod polską bramką było w 19. minucie spotkania. Wtedy Szwedzi wyszli z kontrą, a w dogodnej sytuacji na bramkę Polski uderzał Emil Forsberg. W tej sytuacji obronną ręką wyszedł jednak Wojciech Szczęsny, który popisał się fenomenalną interwencją.

W 38. minucie żółtą kartkę wyłapał Jacek Góralski, który sfaulował Jespera Carlstroma. Jego wejście według niektórych kwalifikowało się nawet na czerwoną kartkę, lecz na szczęście Biało-Czerwonych Daniele Orsato nie otrzymał sygnału z wozu VAR, aby przeanalizować tę sytuację.

Do niecodziennej sytuacji doszło w 43. minucie. Wtedy arbiter kazał zawodnikom opuścić na chwilę murawę, ponieważ na Stadionie Śląskim doszło do częściowej awarii oświetlenia.

Na drugą połowę nie wyszedł Jacek Góralski. Zawodnika obarczonego żółtą kartką zastąpił Grzegorz Krychowiak. Krycha dał o sobie znać już 3 minuty po wejściu na murawę. To właśnie na nim faul w polu karnym popełnił Jesper Karlstrom. Do rzutu karnego podszedł Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski zamienił jedenastkę na bramkę!

Szwedom zaczęło się spieszyć i mocniej napierali na defensywę Polaków. W 51. minucie za starcie z Augustinssonem żółtą kartką ukarany został Jakub Moder. Szwedzi próbowali “siąść” na Polaków, lecz defensywa na czele z Kamilem Glikiem konsekwentnie oddalała ich akcje. W 56. minucie groźnie z dystansu przymierzył Jesper Karlstrom.

Chwilę później Wojciech Szczęsny popisał się kolejną świetną interwencją. Golkiper Biało-Czerwonych znów zatrzymał Emila Forsberga. Kilka sekund potem niecelnie z główki uderzał jeszcze Victor Lindelof.

W 67. minucie szkoleniowiec Szwedów przeprowadził dwie zmiany. Z boiska zeszli Robin Quaison i Jesper Karlstrom. W ich miejsce weszli Anthony Elanga oraz Mattias Svanberg.

W 72. minucie Polacy wystosowali kolejny cios. Tym razem błąd Danielssona wykorzystał Piotr Zieliński, który po przejęciu piłki pognał sam w pole karne Szwecji i pewnie pokonał Olsena!

Polacy chcieli pójść za ciosem i zamknęli Szwedów na ich połowie. Robin Olsen ratował bramkę przed strzałami Jana Bednarka i Roberta Lewandowskiego. Janne Anderson był zmuszony zagrać va banque i w 80. minucie wprowadził na boisko Zlatana Ibrahimovicia oraz Jespera Karlssona.

Czesław Michniewicz z kolejnymi zmianami czekał aż do 89. minuty. Wtedy postanowił wprowadzić Adama Buksę, który zastąpił Piotra Zielińskiego. W samej końcówce szansę na podwyższenie wyniku miał jeszcze Robert Lewandowski, ale tym razem powstrzymał go Robin Olsen. Więcej bramek już nie padło i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Losowanie fazy grupowej Mistrzostw Świata 2022 zaplanowane jest na piątek 1 kwietnia. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 17:00.