sobota, 25 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaRosjanie ostro po awansie Polaków! "Hazardowe oszustwo. Po prostu się nas bali".

Rosjanie ostro po awansie Polaków! „Hazardowe oszustwo. Po prostu się nas bali”.

Reprezentacja Polski zwyciężyła baraże w ścieżce B i zagra na najbliższych mistrzostwach świata. Swój komentarz w sprawie awansu Biało-Czerwonych wystosował były reprezentant ich niedoszłego rywala, czyli Rosji.

Mecz Rosja – Polska miał odbyć się 24 marca. Jednakże agresja Rosji na Ukrainę sprawiła, że sprawy sportowe zeszły na dalszy plan, a FIFA i UEFA zdecydowały się zawiesić ten kraj w rozgrywkach pod ich egidą.

To oczywiście nie spodobało się rosyjskiej federacji, która zdecydowała się odwołać do CAS. Ten zabieg nie zmienił jednak wcześniejszej decyzji i Rosjanie zostali wykluczeni z baraży.

Polacy otrzymali więc wolny los i w tym terminie rozegrali sparing ze Szkocją. W finale baraży Biało-Czerwoni podjęli Szwecję. Ten mecz wygrali 2:0. Swój komentarz w sprawie awansu Polaków wystosował były reprezentant ZSRR i brązowy medalista olimpijski Oleg Romancew.

„To przejaw największego braku szacunku dla piłki nożnej, w której wszystko zawsze rozstrzyga się tylko w uczciwej walce na boisku. Wyobraź sobie, że wszedłeś do gry, wyciągnąłeś rękę na powitanie, a w odpowiedzi przeciwnik uderza poniżej pasa. Jeśli chodzi o ludzi, którzy podjęli tę decyzję, pozostaje ona na ich sumieniu. Przecież w żadnym z dokumentów FIFA i UEFA nie znajdziecie, co było podstawą do usunięcia nas z udziału w międzynarodowych turniejach i barażach” – mówił w rozmowie ze „Sport-express.ru.

W dalszej części rozmowy zarzucił on Polakom brak odwagi, odrzucenie uczciwej walki oraz sportowe oszustwo.

„Bardzo mi przykro, że kraj o wielkich piłkarskich tradycjach, który wychował tak wielu wielkich piłkarzy, porzucił uczciwą walkę, wszedł na drogę zakulisowych kombinacji i intryg. W końcu mogliby rozegrać z nami mecz na neutralnym boisku i przekonać się, kto jest bardziej godny biletu na mundial. Ale po co kusić los, skoro można gadać i się prześlizgnąć? Po prostu się bali. Dlatego od teraz dla mnie polska drużyna z Lewandowskim już nie istnieje. A sposób, w jaki zachowywała się ta ekipa, wygląda jak hazardowe oszustwo, gdzie każdy środek, aby wygrać, jest dobry – stwierdził Romancew.

Źródło: Sport-express.ru

Więcej o meczu Polska – Szwecja

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

„Filipek” z mocną odpowiedzią dla „Daro Lwa”. Czy zawalczą razem w...

0
Potężne grzmoty na horyzoncie. Według słów Filipa "Filipka" Marcinka, "Boxdel" oraz Wojtek Gola mocno dążą do tego, aby skonfrontować go z Dariuszem "Lwem" Kaźmierczukiem.