(VIDEO) Górnik – Pogoń: Portowcy nadal liderem! Zobacz cudowne trafienie Grosickiego!

fot: Screenshot
Opublikowane 2 kwietnia 2022, 19:20
0
0

Pogoń Szczecin nie pozwoliła odebrać sobie pierwszego miejsca i wygrała 4:0 w Łęcznej z miejscowym Górnikiem. Świetny mecz w barwach Portowców rozegrał Kamil Grosicki, który brał udział przy trzech z czterech bramek, a do tego popisał się efektownym trafieniem.

Składy wyjściowe Górnika i Pogoni:

W Łęcznej stawiła się spora grupa sympatyków Pogoni Szczecin, którzy przejechali ponad 800 kilometrów, aby móc dopingować swoją drużynę.

Swój 300. mecz na poziomie Ekstraklasy rozgrywał zawodnik Górnika Łęczna Bartosz Rymaniak.

Na bramki w Łęcznej nie trzeba było długo czekać. Pogoń Szczecin zdołała otworzyć wynik już w 10. minucie. Kamil Grosicki próbował dograć piłkę w głąb pola. Do wybitej przez Gostomskiego futbolówki dopadł Mariusz Fornalczyk, który wpakował ją do pustej siatki.

Portowcy poszli za ciosem i po kolejnych dziesięciu minutach prowadzili już 0:2! Tym razem Kamil Grosicki zdecydował się na centrostrzał z narożnika pola karnego. Reprezentant Polski nie pomylił się i zdobył przepiękną bramkę!

Po upływie pół godziny gry Kamil Grosicki mógł zapisać sobie drugiego gola. W sytuacji sam na sam z Maciejem Gostomskim jednak przekombinował i nie zamienił tej okazji na kolejną bramkę. Pod koniec pierwszej połowy Górnik zaczął grać odważniej, ale nie zdołał strzelić bramki kontaktowej.

W 65. minucie Pogoń zdołała powiększyć swoje prowadzenie. Chociaż Gostomski uwijał się jak w ukropie i wybronił dwa uderzenie Portowców, to defensorzy z Łęcznej nie zdołali oddalić zagrożenia. W tej sytuacji sprawdziło się powiedzenie “do trzech razy sztuka”, ponieważ trzeciego uderzenia na bramkę Gostomski już nie obronił. Jego autorem był Luka Zahović.

Cztery minuty później Kamil Grosicki popisał się piękną indywidualną akcją. Reprezentant Polski wpadł w pole karne, a następnie dograł na ósmy metr, gdzie na piłkę czekał już Maciej Żurawski. Pomocnik Pogoni tylko dopełnił formalności.

Wynik podwyższyć mógł jeszcze Luka Zahović. Słoweniec uderzył jednak minimalnie obok słupka. Wygrana 4:0 sprawiła, że Portowcy nadal pozostaną na fotelu lidera. Podopieczni Kosty Runjaicia mają jeden punkt przewagi nad Lechem i Rakowem, które także nie przegrały swoich spotkań.

Górnik Łęczna – Pogoń Szczecin 0:2 (0:2)
Bramki: 10′ Fornalczyk, 20′ Grosicki

W następnej kolejce Górnik Łęczna czeka wyjazdowe spotkanie z Piastem Gliwice. Pogoń w Szczecinie zmierzy się natomiast z Wisłą Płock.