sobota, 21 maja, 2022
Strona głównaPiłka Nożna(VIDEO) Huśtawka nastrojów przy Reymonta! Wisła Kraków - Piast Gliwice skrót

(VIDEO) Huśtawka nastrojów przy Reymonta! Wisła Kraków – Piast Gliwice skrót

Wisła Kraków podzieliła się punktami z Piastem Gliwice. Biała Gwiazda zremisowała 2:2. Przy Reymonta nie brakowało emocji i zwrotów akcji. Oto skrót spotkania Wisła Kraków – Piast Gliwice.

Składy wyjściowe:

Wisła Kraków dała pierwsze ostrzeżenie przyjezdnym w 28. minucie spotkania. Wtedy po wrzuceniu piłki z rzutu rożnego najwyżej do główki wyskoczył Michał Frydrych. Zawodnik Białej Gwiazdy trafił jednak tylko w poprzeczkę!

W 31. minucie gospodarze zdołali przeprowadzić skuteczny atak. Z piłką pognał Manu, który po wejściu w pole karne Piasta próbował zgrać piłkę do lepiej ustawionych kolegów. Futbolówka po rykoszecie trafiła wprost pod nogi Stefana Savicia. Austriak tylko dołożył stopę i dał prowadzenie Wiśle!

YouTube video

W kolejnych minutach przewagę nadal miała ekipa z Krakowa. Ich następne akcje były jednak festiwalem…słupków i poprzeczek. W 38. minucie strzał Manu zatrzymał się właśnie na słupku. Trzy minuty później to samo wydarzyło się po uderzeniu Zdenka Ondraska. Tuż przed przerwą swoją jeszcze jedną próbę miał Manu. W tym przypadku dla odmiany futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Po zmianie stron Piast zdołał szybko doprowadzić do wyrównania. Rauno Sappinen padł w polu karnym po interwencji Biegańskiego, a sędzia Marciniak wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę zamienił Kamil Wilczek.

To był dobry fragment Piasta, który już po chwili mógł wyjść na prowadzenie. Kamil Wilczek nie wpisał się jednak na listę strzelców, chociaż dostał idealne podanie na piąty metr. W 61. minucie przyjezdni dopięli jednak swego i zdobyli bramkę na 1:2. Po zamieszaniu w polu karnym Jakub Czerwiński przytomnie dośrodkował na głowę Kamila Wilczka, a ten pokonał Biegańskiego!

Dziesięć minut później Wisła Kraków zdołała wyrównać stan rywalizacji. Luis Fernandez uderzył z rzutu wolnego, a do sparowanej przez Placha piłki najszybciej dopadł Dor Hugi.

W końcowych minutach spotkania obie ekipy miały jeszcze po jednej dogodnej sytuacji na zdobycie bramki. Najpierw Rauno Sappinen mógł pokonać strzałem z woleja Biegańskiego, a następnie Dor Hugi wywołał zamieszanie w polu karnym Piasta w konsekwencji czego, Constantin Reiner prawie wpakował futbolówkę do własnej bramki.

Mecz przy Reymonta oglądało 12 007 widzów.

Wisła Kraków – Piast Gliwice 2:2 (1:0)
Bramki: 31′ Savić, 71′ Hugi – 51′ Wilczek (kar.), 61′ Wilczek

Wisła Kraków w przyszłym tygodniu przy Reymonta zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Piast Gliwice u siebie podejmie znajdujący się w strefie spadkowej Górnik Łęczna.