czwartek, 19 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaCzesław Michniewicz zdradził plany PZPN! Federacja szykuje mecz z piłkarską potęgą!

Czesław Michniewicz zdradził plany PZPN! Federacja szykuje mecz z piłkarską potęgą!

Czesław Michniewicz podczas rozmowy z RMF zdradził, z kim może zmierzyć się reprezentacja Polski w sparingu przed Mistrzostwami Świata. PZPN chce zaplanować mecz towarzyski z prawdziwą piłkarską potęgą!

Pierwsze informacje o potencjalnych rywalach Biało-Czerwonych podał Jakub Wachowski. Sekretarz PZPN w programie „Pogadajmy o Piłce” na platformie YouTube zdradził, że reprezentacja Polski chce rozegrać sparing z zespołem z Ameryki Południowej. Jedną z opcji jest mecz z Kolumbią. Czesław Michniewicz w rozmowie z RMF podał, że federacja ma w planach rozegrać sparing z Brazylią!

„Planujemy 16 listopada mecz towarzyski w Warszawie, o ile uda się zakontraktować silną reprezentację z Ameryki Południowej. Jest szansa, że będzie to Brazylia. Ale jest jeszcze daleko do podpisania dokumentów” – przyznał Michniewicz.

Sparing odbędzie się 6 dni przed pierwszym spotkaniem na katarskim mundialu. Polacy 22 listopada zainaugurują mistrzostwa meczem z reprezentacją Meksyku. Sparing z drużyną z Ameryki Południowej miałby pomóc Biało-Czerwonym w przygotowaniu się przede wszystkim na starcie z Argentyną. Niemniej jednak taki mecz pomógłby Polakom także przy spotkaniu z Meksykiem, którego kultura gry nie różni się bardzo od Albicelestes.

„Jedziemy na mundial z nadziejami, z otwartą głową, ale też z pokorą. Wierzę w swoją pracę i wierzę w drużynę, bo trener bez drużyny nic nie znaczy. Mam nadzieję, że zrobimy niespodziankę, wyjdziemy z grupy i powalczymy o coś więcej” – mówił selekcjoner.

Gdyby faktycznie doszło do meczu Polska – Brazylia to byłby to 13 pojedynek Biało-Czerwonych z Canarinhos. Polacy wygrali z Brazylijczykami tylko raz i miało to miejsce w pamiętnym spotkaniu o 3. miejsce podczas mistrzostw świata rozgrywanych w RFN. Wtedy Biało-Czerwoni wygrali z Canarinhos 1:0. Decydującą bramkę zdobył Grzegorz Lato.

Polacy w XXI wieku jeszcze nie grali z Brazylijczykami. Ostatni mecz pomiędzy tymi ekipami miał miejsce w 1997 roku. Tamto towarzyskie spotkanie zakończyło się wygraną Canarinhos 4:2. Po dwie bramki strzelili wtedy Giovanni i Ronaldo. Na listę strzelców po stronie Polski wpisali się natomiast Cezary Kucharski i Marek Citko.

Źródło: RMF / YouTube

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze