czwartek, 19 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaKibice zapowiadają bojkot meczu Legia Warszawa - Dynamo Kijów! Wszystko przez...

Kibice zapowiadają bojkot meczu Legia Warszawa – Dynamo Kijów! Wszystko przez…

Już wkrótce Dynamo Kijów wyrusza na tournee po Europie. Celem klubu jest rozegranie meczów charytatywnych, z których dochód ma zostać przekazany na pomoc Ukrainie. Dynamo ma w zagrać na inaugurację całej akcji z Legią Warszawa. Część kibiców stołecznego klubu nie zamierza popierać tej inicjatywy. Fanatycy wskazali główny powód takiej decyzji.

Dynamo Kijów postanowiło wyjść z akcją rozgrywania charytatywnych spotkań z europejskimi klubami. Drużyna ma w planach podróżować po całym kontynencie, a celem tych meczów będzie poinformowanie społeczności międzynarodowej o skali wojny na Ukrainie.

Ukraiński zespół ma w planach zagrać z PSG, FC Barceloną, AC Milanem oraz Legią Warszawa. To właśnie mecz ze stołecznym klubem ma zainaugurować całą akcję. Kibice Wojskowych mają jednak zamiar zbojkotować tę inicjatywę.

Jak podają kibice niedawno kontaktowali się z nimi fanatycy Dynama.

„W ostatnich dniach rozmawialiśmy z kibicami Dynama Kijów, którzy odezwali się do nas w związku ze zbliżającym się meczem charytatywnym pomiędzy Legią a Dynamem. Doceniają nasze wsparcie i dziękują także za każdą materialną pomoc, jaką walcząca Ukraina otrzymuje stale od naszego środowiska” – piszą na początku komunikatu.

Fanatycy Legii mają więc powód, przez który nie chcą uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Według informacji przekazanych przez kibiców Dynama właściciele klubu dopuszczają się prorosyjskich zachowań.

„Wedle przedstawionych przez nich wiarygodnych dowodów i informacji, właściciele Dynama, bracia Surkis, prezentują od zawsze postawy prorosyjskie, współpracują z rosyjskimi politykami i lobbystami. Jeden z Surkisów-Grigorij – był członkiem zdelegalizowanej na Ukrainie prorosyjskiej partii politycznej. Po wybuchu wojny Surkisowie uciekli z Ukrainy z pieniędzmi. Pomimo deklaracji Surkisów o pomocy ukraińskim szpitalom i sierocińcom, nie ma żadnych dowodów na udzielanie przez nich jakiegokolwiek wsparcia.” – można przeczytać w komunikacie fanatyków Legii.

Dodatkowo kibice zwrócili się bezpośrednio do władz klubu.

„W związku z powyższym, zdecydowaliśmy, że nie weźmiemy udziału w tym meczu. Do władz Legii apelujemy zaś o przekazanie dochodu z tego meczu na konto sprawdzonej fundacji, a nie zasilanie Dynama Kijów i prorosyjskich braci Surkisów.” – napisali.

Bracia Surkis zaraz po wybuchu wojny na Ukrainie postanowili opuścić kraj. Węgierscy celnicy znaleźli przy nich aż 17,6 mln dolarów!

Źródło: Legioniści.com

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Szalona propozycja PSG dla Kyliana Mbappe! Ma być już nie tylko...

0
Paris Saint-Germain nie ustaje w próbach zatrzymania u siebie Kyliana Mbappe. Paryżanie zaproponowali 23-latkowali nowy kontrakt, ale i rolę "szefa projektu".