(VIDEO) Ciężki poniedziałek Górnika Zabrze. Koniecznie zobacz pudło sezonu! Wisła – Górnik skrót

fot: Screenshot
Opublikowane 4 kwietnia 2022, 19:54
0
0

To nie był udany dla dzień dla Krzysztofa Kubicy, jak i całego Górnika Zabrze. Wisła Płock zdołała zatrzymać komplet punktów u siebie i ograła przyjezdnych 3:2. Górnik Zabrze tego dnia nie wykorzystał kilku dogodnych sytuacji. Pudło sezonu zaliczył Krzysztof Kubica. Wisła – Górnik skrót.

Wisła Płock – Górnik Zabrze składy:

Górnik Zabrze prowadził grę i z minuty na minutę rozkręcał się coraz bardziej. W 16. minucie przed dogodną okazją do zdobycia bramki stanął Piotr Krawczyk. W bezpośrednim pojedynku z Krzysztofem Kamińskim to jednak golkiper Nafciarzy wyszedł obronną ręką.

Minutę później przed wymarzoną sytuacją na gola stanął Krzysztof Kubica. Najpierw zza pola karnego huknął Lukas Podolski. Jego uderzenie odbiło się jednak od poprzeczki i wpadło pod nogi Kubicy. Ten w niewyjaśniony nie zdołał pokonać leżącego Kamińskiego i trafił w poprzeczkę!

Niewykorzystane okazje zemściły się na Górniku w 30. minucie. Wtedy Mateusz Szwoch obsłużył podaniem Łukasza Sekulskiego. Ten sam wyprowadził na manowce obronę zabrzan i pokonał Bielicę strzałem z okolic szesnastego metra.

W 37. minucie było już 2:0. Tym razem Filip Lesnak wrzucił futbolówkę z rzutu wolnego, a w polu karnym przedłużył ją jeszcze Adam Chrzanowski. W całej tej sytuacji niefortunnie interweniował Krzysztof Kubica, który głową skierował piłkę do własnej bramki.

Po zmianie stron nie zmienił się pech Górnika. Piotr Krawczyk najpierw pomylił się minimalnie w 54. minucie, a niedługo potem huknął zza pola karnego wprost w słupek bramki Wisły Płock.

Skuteczniejsza tego dnia była Wisła Płock. W 69. minucie Dominik Furman wrzucił piłkę z rzutu rożnego, a głową do bramki Górnika skierował ją Łukasz Sekulski.

Dwie minuty później Górnik Zabrze wreszcie wstrzelił się w bramkę Nafciarzy. Tym, który pokonał Kamińskiego, był Alasama Manneh.

Ostatnie minuty spotkania przyniosły sporo fizycznej walki. Górnik Zabrze atakował, a Wisła Płock skupiła się na defensywie. Tuż przed końcowym gwizdkiem bramkę na 3:2 strzelił Lukas Podolski. Zawodnik Górnika popisał się efektownym strzałem z woleja.

Wisła Płock – Górnik Zabrze 3:1 (2:0)
Bramki: 30′,69′ Sekulski, 37′ Kubica (sam.) – 71′ Manneh, 90+4′ Podolski

W następnej kolejce Wisła Płock uda się na wyjazd do Szczecina, gdzie zagra z Pogonią. Górnik Zabrze również w delegacji zmierzy się z Wisłą Kraków.