Czwartek, 28 Marca, 2024

(VIDEO) Jan Urban rozczarowany po przegranej w Płocku. “Myśmy grali, a oni strzelali bramki”.

Opublikowane 4 kwietnia 2022, 20:56
0
0

Górnik Zabrze nie zdołał wywieźć punktów z Płocka. Podopieczni Jana Urbana, chociaż mieli dogodne sytuacje to ostatecznie przegrali 2:3. Oto komentarze po meczu Wisła Płock – Górnik Zabrze.

W spotkaniu przeważał Górnik Zabrze, lecz do przerwy to Wisła Płock zdołała strzelić dwie bramki. Zabrzanie byli nieskuteczni i to się zemściło. Najmniej pozytywnie ten mecz będzie wspominał Krzysztof Kubica, który tego dnia zaliczył chyba pudło sezonu! Kiks Kubicy oraz bramki ze spotkania Wisła Płock – Górnik Zabrze możesz zobaczyć TUTAJ.

Jan Urban nie krył rozczarowania skutecznością swojego zespołu. Zaznaczył również, że Wisła Płock w pierwszej połowie miała tylko jedną dobrą sytuację do zdobycia bramki.

Niesamowity mecz, myśmy grali, a gospodarze strzelali bramki. Do przerwy Wisła prowadziła 2:0, a miała jedną sytuację i to nie tą, po której padła bramka, tylko Lesniak bodajże przestrzelił nad poprzeczką. Nie wykorzystując takich sytuacji, trudno oczekiwać byśmy schodzili na przerwę z dodatnim bilansem” – stwierdził Urban.

Po zmianie stron obraz gry był podobny. Górnik nadal raził nieskutecznością, a jedną z nielicznych sytuacji na gola zamienił zespół Wisły Płock.

“Wierzyłem cały czas, że możemy tę stratę odrobić, ponieważ drużyna grała dobrze. Owszem, traciliśmy bramki, ale jeśli chodzi o sam aspekt ofensywny, to jesteśmy w stanie kreować fajne sytuacje. Chciałbym zobaczyć, już tak na spokoju, czy był spalony, czy nie, choć wiem, że to nic nie zmieni. Chciałbym, aby Górnik grał tak widowiskowo. Dobrze się to oglądało, bo jeśli chodzi o sytuacje podbramkowe jakie mieliśmy… być może trzeba by pozdrowić Jesusa Jimeneza. Nie ma go z nami, a my musimy sobie poradzić z tym i być bardziej skuteczni. Więcej okazji niż dzisiaj, trudno nam będzie stworzyć w jakimkolwiek spotkaniu” – powiedział trener zabrzan.

Swoją opinię po meczu wygłosił także trener gospodarzy.

“Początek meczu trochę nerwowy z naszej strony. W pierwszej części z upływem czasu było coraz lepiej, natomiast po zmianie stron to była gra, jakby na jedną bramkę. Zdołaliśmy wyprowadzić kilka kontr, ponieważ Górnik musiał ryzykować. Podsumowując, goście mieli dużo więcej okazji bramkowych. Mecz pełny emocji, bardzo się cieszę, że punkty zostały w domu” – mówił Pavol Stano