czwartek, 19 maja, 2022
Strona głównaPiłka Nożna(VIDEO) Lech w finale Pucharu Polski! Kolejorz nie dał szans trzecioligowcowi! Olimpia...

(VIDEO) Lech w finale Pucharu Polski! Kolejorz nie dał szans trzecioligowcowi! Olimpia – Lech skrót, bramki

Lech Poznań ograł 3:0 Olimpię Grudziądz i zameldował się już w finale Pucharu Polski. Kolejorz w tej edycji Pucharu Polski jeszcze nie stracił bramki. Oto najciekawsze wydarzenia ze spotkania. Olimpia – Lech skrót meczu.

Tak jak można było się spodziewać, od samego początku to Lech kreował grę i przewodził w spotkaniu. Olimpia jednak dzielnie się broniła. Defensywa gospodarzy pękła w 26. minucie. Do piłki wrzuconej z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Dawid Kownacki. Napastnik Kolejorza z bliskiej odległości zdołał skierować futbolówkę do bramki. Piłka odbiła się jeszcze nieznacznie od pleców Krzysztofa Wickiego.

YouTube video

Lech jeszcze przed przerwą mógł podwyższyć swoje prowadzenie. Najlepszą okazję ku temu miał w 43. minucie. W polu karnym Olimpii świetnie odnalazł się Michał Skóraś. Gracz Kolejorza oddał strzał, który pewnie wybronił Adrian Olszewski.

Dominację Lecha najlepiej obrazują statystyki po pierwszej połowie. Mickey Van der Hart był w tym meczu bezrobotny.

Po zmianie stron Kolejorz szybko podwyższył wynik spotkania. Joel Perreira dograł piłkę do Barryego Douglasa, a ten tylko dołożył nogę.

Olimpia Grudziądz od 55. minuty musiała radzić sobie w osłabieniu. Czerwoną kartką ukarany został kapitan drużyny Piotr Witasik. Cztery minuty później defensywie gospodarzy ponownie dał się we znaki duet Perreira – Douglas. Ten pierwszy zacentrował w pole karne Olimpii, a ten drugi ponownie przyłożył nogę i skierował futbolówkę do bramki.

Bramka na 0:3 zamknęła już to spotkanie. Obie ekipy dograły mecz do końca, ale już bez żadnych efektowniejszych akcji.

Olimpia Grudziądz – Lech Poznań 0:3 (0:1)
Bramki: 26′ Kownacki, 49′, 58′ Douglas

Lech Poznań jutro pozna swojego rywala, a będzie nim zwycięzca meczu Raków Częstochowa – Legia Warszawa. Finał odbędzie się 2 maja.