Piątek, 29 Marca, 2024

(VIDEO) Lech w finale Pucharu Polski! Kolejorz nie dał szans trzecioligowcowi! Olimpia – Lech skrót, bramki

Opublikowane 5 kwietnia 2022, 19:49
0
0

Lech Poznań ograł 3:0 Olimpię Grudziądz i zameldował się już w finale Pucharu Polski. Kolejorz w tej edycji Pucharu Polski jeszcze nie stracił bramki. Oto najciekawsze wydarzenia ze spotkania. Olimpia – Lech skrót meczu.

Tak jak można było się spodziewać, od samego początku to Lech kreował grę i przewodził w spotkaniu. Olimpia jednak dzielnie się broniła. Defensywa gospodarzy pękła w 26. minucie. Do piłki wrzuconej z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Dawid Kownacki. Napastnik Kolejorza z bliskiej odległości zdołał skierować futbolówkę do bramki. Piłka odbiła się jeszcze nieznacznie od pleców Krzysztofa Wickiego.

Lech jeszcze przed przerwą mógł podwyższyć swoje prowadzenie. Najlepszą okazję ku temu miał w 43. minucie. W polu karnym Olimpii świetnie odnalazł się Michał Skóraś. Gracz Kolejorza oddał strzał, który pewnie wybronił Adrian Olszewski.

Dominację Lecha najlepiej obrazują statystyki po pierwszej połowie. Mickey Van der Hart był w tym meczu bezrobotny.

Po zmianie stron Kolejorz szybko podwyższył wynik spotkania. Joel Perreira dograł piłkę do Barryego Douglasa, a ten tylko dołożył nogę.

Olimpia Grudziądz od 55. minuty musiała radzić sobie w osłabieniu. Czerwoną kartką ukarany został kapitan drużyny Piotr Witasik. Cztery minuty później defensywie gospodarzy ponownie dał się we znaki duet Perreira – Douglas. Ten pierwszy zacentrował w pole karne Olimpii, a ten drugi ponownie przyłożył nogę i skierował futbolówkę do bramki.

Bramka na 0:3 zamknęła już to spotkanie. Obie ekipy dograły mecz do końca, ale już bez żadnych efektowniejszych akcji.

Olimpia Grudziądz – Lech Poznań 0:3 (0:1)
Bramki: 26′ Kownacki, 49′, 58′ Douglas

Lech Poznań jutro pozna swojego rywala, a będzie nim zwycięzca meczu Raków Częstochowa – Legia Warszawa. Finał odbędzie się 2 maja.