(VIDEO) Potknięcie lidera! Niespodziewany wynik meczu Pogoni z Wisłą Płock!

fot: YouTube
Opublikowane 8 kwietnia 2022, 22:29
0
0

Pogoń Szczecin nie zdołała podtrzymać dobrej passy i na własnym obiekcie uległa 1:2 Wiśle Płock. Dla Portowców to dopiero druga porażka na własnym stadionie.

Pogoń Szczecin – Wisła Płock składy wyjściowe:

Wisła Płock nie zamierzała się jedynie bronić i już w 9. minucie wyprowadziła pierwszą groźną akcję. Piłkę wewnątrz pola karnego opanował Jorginho, ale jego próba pozostawiła wiele do życzenia.

W 23. minucie to gospodarze byli bliscy objęcia prowadzenia. Mariusz Fornalczyk pokusił się o uderzenie “z fałsza”, lecz nieznacznie się pomylił, a posłana przez niego futbolówka przeleciała tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Krzysztofa Kamińskiego.

W 33. minucie Pogoń Szczecin dopięła swego. Zamieszanie w polu karnym Nafciarzy wykorzystał Kamil Grosicki, który dopadł do piłki, a następnie posłał płaskie uderzenie wzdłuż dalszego słupka bramki przyjezdnych.

Na odpowiedź Wisły Płock nie trzeba było długo czekać. Damian Zbozień wrzucił piłkę z rzutu wolnego, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Łukasz Sekulski, który przyjął sobie piłkę, obrócił się z nią, a następnie oddał strzał. Dante Stipicę zmylił rykoszet od Triantafyllopolousa.

W 50. minucie Wisła mogła prowadzić 1:2. Kristian Vallo był tym, który zamykał składną akcję Nafciarzy. Pogoń przed stratą bramki uratowała efektowna interwencja Stipicy!

Chorwat nie zdołał jednak uratować swojego zespołu przy próbie Jorginho. Zawodnik z Gwinei-Bissau tym razem posłał płaski strzał, z którym nie zdołał poradzić sobie Dante Stipica.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Podczas jednej z akcji gospodarzy gracze Pogoni zasygnalizowali zagranie ręką przez Dusana Lagatora. Sędzia Piotr Lasyk nie zdecydował się jednak podyktować jedenastki. Nie sprawdził też tej sytuacji na VAR-ze.

Pogoń Szczecin – Wisła Płock 1:2 (1:1)
Bramki: 33′ Grosicki – 37’Sekulski, 63′ Jorginho

Pogoń w przyszłym tygodniu czeka wyjazdowy pojedynek z Jagiellonią Białystok. Wisła Płock na własnym stadionie zmierzy się z Lechem Poznań.