(VIDEO) Wymiana ciosów w polskim klasyku! Lech – Legia skrót meczu

Opublikowane 9 kwietnia 2022, 19:25
0
0

W polskim klasyku nie brakowało emocji. Tak jak można było się spodziewać obie ekipy stoczyły wyrównany pojedynek, który ostatecznie zakończył się remisem 1:1. Poniżej przybliżamy bramki oraz najciekawsze akcje meczu. Zapraszamy na skrót meczu Lech – Legia.

Lech Poznań – Legia Warszawa składy:

Lech Poznań pierwszą groźną okazję wypracował sobie w 4. minucie meczu. Po wymianie kilku podań na strzał zdecydował się Radosław Murawski. Jego próba z dystansu nie sprawiła jednak większych problemów Strebingerowi.

Austriak miał sporo szczęścia w 7. minucie, kiedy to do wykonania rzutu wolnego podszedł Joao Amaral. Portugalczyk z bliskiej odległości posłał piłkę wprost w poprzeczkę.

Starania Kolejorza przyniosły skutek w 31. minucie. Tomasz Kędziora wrzucił piłkę z rzutu wolnego w pole karne Legii, a tam przedłużył ją jeszcze Antonio Milić. Futbolówka ostatecznie trafiła pod nogi Lubomira Satki, który strzałem na dłuższy słupek zdołał pokonać Richarda Strebingera.

Legia Warszawa nie pozostała długo dłużna Lechowi. Tym razem z rzutu wolnego piłkę dorzucał Josue. Najwyżej do posłanej przez niego futbolówki wyskoczył Rafael Lopes. Piłka po jego uderzeniu z główki odbiła się jeszcze od poprzeczki, po czym zatrzepotała w siatce.

W 49. minucie bliski wbicia sobie bramki samobójczej był Mateusz Wieteska. Defensor Legii interweniował przy wrzutce Joao Amarala i o mało co nie posłał futbolówki do własnej bramki. Na szczęście dla Legii ubezpieczał go Strebinger.

W kolejnych minutach tempo spotkania opadło, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W doliczonym czasie gry boisko przedwcześnie musiał opuścił Igor Charatin. Gracz Legii został ukarany czerwoną kartkę za faul na Adrielu Ba Loua.

W 94. minucie piłkę meczową miał Nika Kvekveskiri. Posłana przez niego piłka odbiła się jednak od słupka bramki Legii!

Mecz przy Bułgarskiej oglądało 39 225 widzów. Oprawy ze spotkania zobaczysz TUTAJ.

Lech Poznań – Legia Warszawa 1:1 (1:1)
Bramki: 31′ Satka – 40′ R. Lopes

Lech Poznań w następnym tygodniu zmierzy się z Wisłą Płock. Legia Warszawa na Łazienkowskiej podejmie Piast Gliwice.