czwartek, 19 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaWisła Kraków bez wsparcia we Wrocławiu! Zaskakująca decyzja Śląska

Wisła Kraków bez wsparcia we Wrocławiu! Zaskakująca decyzja Śląska

Poniedziałkowy mecz Śląsk Wrocław – Wisła Kraków odbędzie się bez udziału kibiców gości. Na przyjazd zorganizowanej grupy sympatyków nie zezwala wrocławski klub, który o swojej decyzji poinformował pisemnie Wisłę Kraków.

W poniedziałek 18 kwietnia odbędzie się bardzo ważny pojedynek w kontekście walki o utrzymanie. Zajmujący 14. miejsce Śląsk Wrocław podejmie znajdującą się na 16. lokacie Wisłę Kraków. Obie drużyny dzielą tylko 3 punkty.

Rzecznik Śląska Wrocław Jędrzej Rybak w rozmowie z portalem „Śląsknet.pl” oznajmił, że decyzja ta nie została podjęta z inicjatywy policji a organizatora meczu.

„Ta decyzja została podyktowana względami bezpieczeństwa wszystkich uczestników imprezy masowej” – przekazał Rybak.

Komunikat w tej sprawie wydała już również Wisła Kraków. Biała Gwiazda poinformowała kibiców o prośbie skierowanej do wrocławskiego klubu, która została jednak odrzucona.

„WKS Śląsk Wrocław podjął decyzję o zamknięciu sektora kibiców gości na mecz z Wisłą Kraków. W odpowiedzi na otrzymane pismo Zarząd klubu zwrócił się do organizatora z prośbą o zmianę stanowiska i umożliwienie fanom „Białej Gwiazdy” uczestnictwo w ligowej potyczce, ale interwencja okazała się bezskuteczna– czytamy w komunikacie.

„Decyzja podyktowana jest zakłóceniem ostatniej domowej rywalizacji Śląska Wrocław rozgrywanej na Arenie Tarczyński. Aktualnie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające, a organizator chce w ten sposób zabezpieczyć się przed podobnymi niepożądanymi incydentami” – zakończono.

Mecz Śląsk Wrocław – Wisła Kraków rozpocznie się w poniedziałek 18 kwietnia o godzinie 15:00.

Źródło: Wisła Kraków / Śląsknet.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze