fot: YouTube
Opublikowane 13 kwietnia 2022, 11:59
0
0

Thomas Tuchel nie krył swojego rozgoryczenia po odpadnięciu z Ligi Mistrzów. Jego Chelsea co prawda wygrało na Santiago Bernabeu, jednak w dwumeczu okazało się gorsze od Królewskich. Niemiecki szkoleniowiec po meczu uderzył w Szymona Marciniaka.

To był szalony wieczór w Madrycie. Real rozpoczynał mecz z zaliczką dwóch bramek, który zdobył jeszcze na Stamford Bridge. The Blues szybko rozpoczęli jednak strzelanie, a w drugiej połowie zdołali nawet doprowadzić do stanu 0:3. Dokonali tego w 75. minucie, chociaż już wcześniej cieszyli się z trzeciej bramki. Trafienie Marcosa Alonso nie zostało jednak uznane ze względu na rękę.

W 80. minucie wyrównał Rodrygo, a decydującą bramkę strzelił Karim Benzema. Po meczu trener Thomas Tuchel wyznał, że był rozczarowany zachowaniem Szymona Marciniaka.

“Byłem rozczarowany, widząc sędziego uśmiechniętego i żartującego z trenerem rywali po meczu. Myślę, że to zdecydowanie nie był dobry moment, by robić to po ostatnim gwizdku, tuż po tym, jak jeden z zespołów zostawił serce na boisku i walczył do ostatniego tchu przez 126 minut. Myślę, że arbiter wybrał zły timing na to, powiedziałem mu o tym – powiedział trener Chelsea.

Według Thomasa Tuchela Szymonowi Marciniakowi w meczu na Santiago Bernabeu zabrakło odwagi.

“Nie widziałem gola Marcosa Alonso, nieuznanego ostatecznie po interwencji VAR-u, który dopatrzył się zagrania ręką, ale jestem nadzwyczaj rozczarowany, że sędzia nie poszedł i sam tego nie sprawdził. W takich chwilach musisz pozostać szefem i nie dawać podjąć decyzji komuś, kto siedzi odizolowany od boiska. Jeśli grasz przeciwko Realowi Madryt, czasami nie możesz oczekiwać, że wszyscy będą mieć odwagę. Moja drużyna zasłużyła na awans, ale zabrakło jej szczęścia” – przyznał Tuchel.

Przed Chelsea pozostała jeszcze walka w Premier League oraz Pucharze Anglii. The Blues zajmują obecnie trzecie miejsce w lidze, natomiast w półfinale FA Cup, zmierzą się z Crystal Palace.

Źródło: Sky Sports