(VIDEO) Maciej Skorża przed meczem z Wisłą Płock: „Na tym etapie musimy patrzeć na punkty, a nie styl”.

fot: YouTube
Opublikowane 14 kwietnia 2022, 15:44
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

W Wielką Sobotę o godzinie 20:00 Lech Poznań zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Płock. Będzie to kolejny epizod w walce o mistrzostwo Polski. Podczas przedmeczowej konferencji prasowej trener Maciej Skorża zaznaczył, że obecnie liczą się przede wszystkim wyniki, a nie sam styl.

Szkoleniowiec Kolejorza przyznał, że jest pod wrażeniem postawy Wisły Płock. Zaznaczył również, że uważa to starcie za spore wyzwanie.

„Wisła Płock bardzo mocno zmieniła sposób gry. To zespół, który za kadencji nowego trenera chce budować akcje już od bramkarza, chce grać krótkimi podaniami i w ataku pozycyjnym. To wcześniej raczej nie miało miejsca, to duża zmiana Wisły. W Szczecinie wiślacy wyszli bez żadnej presji i może to im sprzyja. Przed nami spore wyzywanie, sam jestem ciekawy tego meczu. Trener Pavol Stano mówił, że chce grać ofensywną, atrakcyjną piłkę i to robi. Nie możemy pozwolić, by w czymkolwiek przeciwnik nas zaskoczył. O motywacji nawet nie chcę mówić. Jeżeli któryś z zawodników nie rozumiałby powagi sytuacji, to oznaczałoby, że pomyliliśmy się w wyborze piłkarzy do naszej szatni. Musimy to spotkanie wygrać” – mówił Skorża.

Maciej Skorża zdradził także sytuację kadrową, oraz szczegóły przygotowań przed starciem w Płocku.

„Poza Bartkiem Salamonem i Arturem Sobiechem, którzy trenują indywidualnie w tym tygodniu wszyscy byli do mojej dyspozycji. Ten mikrocykl treningowy był ostatnim z tak dużymi obciążeniami. To był ostatni moment, gdzie mogliśmy mocniej popracować, szczególnie we wtorek i w środę mocno trenowaliśmy. Musimy być teraz ostrożni w treningach, przed nami dużo meczów w krótkim czasie, nie możemy przedobrzyć, ponieważ zespół musi być do każdego spotkania optymalnie przygotowany” – przyznał.

Następnie trener Lecha odpowiedział na pytania dotyczące obecnej dyspozycji zespołu. Skorża nie krył swojego niezadowolenia z formy, jaką prezentują zawodnicy.

„Wiosną nie możemy złapać swojego rytmu, wydawało się, że możemy złapać ten rytm poprzez spotkania w Szczecinie, w Zabrzu i z Rakowem. Nie udało się tego zrobić, teraz mieliśmy za to mecze z Jagiellonią, ze Śląskiem i z Legią, gdzie znowu nie udało się wygrać ostatniego spotkania. Trzeba się zastanowić skąd bierze się gorsza forma. Jesienią nie mieliśmy tylu problemów, co teraz. Nie było tylu infekcji, kontuzji, mieliśmy wtedy do wykorzystania cały zespół podczas treningów. Teraz są inne mikrocykle, na przykład Joao Amaral przed meczem z Legią trenował dzień przed spotkaniem. Zimą długą przerwę miał też Mikael Ishak, zimowy okres przygotowawczy był najtrudniejszy, jaki kiedykolwiek przechodziłem” – stwierdził.

Na sam koniec Skorża zaznaczył, że w ostatnich spotkaniach bardziej od stylu będzie mu zależało na regularnym zdobywaniu kompletu punktów.

„Nie jestem zadowolony z formy piłkarzy, ale wierzę, że końcówka sezonu będzie efektywna w tym wszystkim, co robimy. Teraz mniej będzie mi zależało na efektownej grze, zależy mi na takiej grze, aby zdobywać punkty. Na tym etapie sezonu musimy patrzeć na punkty” – stwierdził.

Konferencja Macieja Skorży:

Mecz Wisła Płock – Lech Poznań odbędzie się w sobotę 16 kwietnia o godzinie 20:00.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments