fot: Screenshot
Opublikowane 16 kwietnia 2022, 21:58
0
0

Lech Poznań nie wyłamał się i podobnie jak Raków oraz Pogoń wygrał swoje spotkanie. Podopieczni Macieja Skorży pokonali Wisłę Płock w stosunku 1:0. Kolejorz pozostał więc liderem Ekstraklasy.

Wisła Płock – Lech Poznań składy wyjściowe:

Lech prowadzenie mógł objąć już w 9. minucie. Wtedy dwukrotnie zakotłowało się w polu karnym płocczan. Wisłę najpierw uratowała interwencja Kamińskiego, a potem nieskuteczność gracza Lecha.

W 31. minucie gorąco zrobił się pod bramką Kolejorza. Mateusz Szwoch przymierzył z rzutu wolnego, ale na wysokości zadania stanął Mickey Van der Hart. Chwilę później gola mógł zdobyć Lech. Dawid Kownacki porwał się jednak na samotne wykończenie akcji poprzez lob nad Kamiński, a mógł wybrać podanie do Amarala.

Kolejorz zdołał wyjść na prowadzenie tuż przed przerwą. Michał Skóraś zgrał piłkę do Dawida Kownackiego, który zdążył ją opanować, ułożyć sobie i następnie oddać strzał z bliska, którym pokonał golkipera Nafciarzy!

Po zmianie stron gra nadal należała do przyjezdnych. Brakowało w niej jednak klarownych okazji. Najlepszą okazję do podwyższenia stanu rywalizacji miał Joao Amaral. Portugalczyk z okolic 14. metra uderzył jednak niecelnie.

Gospodarze swoją piłkę meczową mieli w 84. minucie. Jakub Rzeźniczak dorzucił piłkę w pole karne Lecha, a tam do główki najwyżej wyskoczył Damian Michalski, ale posłał piłkę minimalnie obok bramki Kolejorza!

Wisła Płock miała tego dnia ogromne problemy z tym, aby zagrozić bramce Lecha. Podczas spotkania nie oddała celnego strzału. Lech tym samym utrzymał pozycję lidera.

Wisła Płock – Lech Poznań 0:1 (0:1)
Bramki: 44′ Kownacki

W następnej kolejce Nafciarzy czeka pojedynek z Wisłą Kraków. Lech Poznań na tygodniu ugości u siebie Górnik Łęczna.