Czwartek, 28 Marca, 2024

(VIDEO) Pogoń wywozi komplet punktów z Białegostoku! Jagiellonia przegrywa mimo prowadzenia!

Opublikowane 16 kwietnia 2022, 19:25
0
0

Jagiellonia Białystok nie była w stanie zatrzymać ekipy Portowców. Pogoń Szczecin wygrała na Podlasiu 2:1. Bój o mistrzostwo Polski nie ustaje!

Jagiellonia – Pogoń Szczecin składy wyjściowe:

Przy Słonecznej stawiło się 6486 widzów. Do Białegostoku pofatygowała się również grupa wspierająca szczecińską Pogoń.

W pierwszych minutach spotkania widoczna była przewaga Pogoni. Portowcy w 17 minut wykonali aż 5 rzutów różnych, jednak żaden z nich nie zagroził zbytnio bramce Jagielloni.

Chociaż to Pogoń była drużyną dominującą, to jednak Duma Podlasia zdołała jako pierwsza zdobyć bramkę. Bojan Nastić w 25. minucie odnalazł, wbiegającego w pole karne Diego Cariocę, a ten przytomnie uderzył na dłuższy słupek!

Prowadzenie Jagiellonii nie trwało jednak zbyt długo, ponieważ już w 34. minucie zdołała doprowadzić do wyrównania. Szybką kontrę Portowców spożytkował Kamil Grosicki, który został obsłużony podaniem przez Jeana Carlosa!

Po zmianie stron gra była bardziej statyczna. Najciekawsze było wejście Bartosza Bidy w pole karne Pogoni, po którym padł na murawę, lecz arbiter Damian Kos ani myślał wskazać na wapno.

Z wyrównanej drugiej odsłony lepiej wyszli jednak przyjezdni. Portowcy w 73. minucie zdołali sforsować defensywę Jagiellonii. Wtedy Sebastian Kowalczyk wrzucił piłkę w polu karnym, a z zamieszania, jakie wynikło z tego zagrania, użytek zrobił Kamil Drygas.

Chwilę później Pogoń mogła prowadzić wyżej, ale uderzenie Michała Kucharczyka na rzut rożny sparował Pavel Steinbors.

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 1:2 (1:1)
Bramki: 25′ Diego Carioca – 34′ Grosicki, 73′ Drygas

W następnej kolejce Jagiellonia zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice. Portowcy swój kolejny mecz rozegrają w środę, a ich rywalem będzie Raków Częstochowa.