czwartek, 26 maja, 2022
Strona głównaPiłka Nożna(VIDEO) Pogoń wywozi komplet punktów z Białegostoku! Jagiellonia przegrywa mimo prowadzenia!

Jagiellonia Białystok nie była w stanie zatrzymać ekipy Portowców. Pogoń Szczecin wygrała na Podlasiu 2:1. Bój o mistrzostwo Polski nie ustaje!

Jagiellonia – Pogoń Szczecin składy wyjściowe:

Przy Słonecznej stawiło się 6486 widzów. Do Białegostoku pofatygowała się również grupa wspierająca szczecińską Pogoń.

W pierwszych minutach spotkania widoczna była przewaga Pogoni. Portowcy w 17 minut wykonali aż 5 rzutów różnych, jednak żaden z nich nie zagroził zbytnio bramce Jagielloni.

Chociaż to Pogoń była drużyną dominującą, to jednak Duma Podlasia zdołała jako pierwsza zdobyć bramkę. Bojan Nastić w 25. minucie odnalazł, wbiegającego w pole karne Diego Cariocę, a ten przytomnie uderzył na dłuższy słupek!

Prowadzenie Jagiellonii nie trwało jednak zbyt długo, ponieważ już w 34. minucie zdołała doprowadzić do wyrównania. Szybką kontrę Portowców spożytkował Kamil Grosicki, który został obsłużony podaniem przez Jeana Carlosa!

YouTube video

Po zmianie stron gra była bardziej statyczna. Najciekawsze było wejście Bartosza Bidy w pole karne Pogoni, po którym padł na murawę, lecz arbiter Damian Kos ani myślał wskazać na wapno.

Z wyrównanej drugiej odsłony lepiej wyszli jednak przyjezdni. Portowcy w 73. minucie zdołali sforsować defensywę Jagiellonii. Wtedy Sebastian Kowalczyk wrzucił piłkę w polu karnym, a z zamieszania, jakie wynikło z tego zagrania, użytek zrobił Kamil Drygas.

Chwilę później Pogoń mogła prowadzić wyżej, ale uderzenie Michała Kucharczyka na rzut rożny sparował Pavel Steinbors.

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 1:2 (1:1)
Bramki: 25′ Diego Carioca – 34′ Grosicki, 73′ Drygas

W następnej kolejce Jagiellonia zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice. Portowcy swój kolejny mecz rozegrają w środę, a ich rywalem będzie Raków Częstochowa.