(VIDEO) Co za wyczyn Realu Madryt! Królewscy odwrócili losy w hicie kolejki LaLigi!

Opublikowane 17 kwietnia 2022, 23:01
0
0

Sevilla prowadziła na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan już 2:0, lecz ostatecznie uległa Realowi Madryt 2:3. Królewscy w drugiej połowie zaliczyli niesamowity comeback!

Niewiele brakowało, a prowadzenie Sevilli już w 9. minucie spotkania dałby Anthony Martial. Strzał Francuza przeleciał jednak minimalnie obok słupka.

Bardziej precyzyjny był natomiast Ivan Rakitić. Chorwat w 21. minucie podszedł do rzutu wolnego, który wykonywał tuż zza pola karnego. Zawodnik Sevilli przymierzył tak, że Thibout Courtois nawet nie zdążył się ruszyć!

Gospodarze nie czekali i już cztery minuty później wyprowadzili kolejny cios! Jesus Corona wpadł w pole karne i zdążył uprzedzić wychodzącego z bramki Courtoisa. Meksykanin w ostatniej chwili wystawił futbolówkę Erikowi Lameli, a ten dopełnił tylko formalności, uderzając na praktycznie pustą bramkę.

Po zmianie stron Real ruszył do odrabiania strat. Już w 50. minucie zdołał strzelić bramkę kontaktową. Dani Carvajal zagrał ze skrzydła do Rodrygo, a ten z bliskiej odległości zdołał wpakować futbolówkę do bramki Sevilli.

Królewscy dopięli swego i doprowadzili do remisu w ostatniej fazie spotkania. Dani Carvajal ponownie był tym, który wykonał kluczowe podanie. Tym razem obsłużył nim Nacho Fernandeza, który zdołał wyrównać stan rywalizacji.

Królewskich stać było tego wieczoru na jeszcze jeden cios. Wyprowadził go nie kto inny jak czołowy strzelec Realu, Karim Benzema!

Sevilla – Real Madryt 2:3 (2:0)
Bramki: 21′ Rakitić, 25′ Lamela – 50′ Rodrygo, 82′ Nacho, 90+2′ Benzema

Sevilla w następnej kolejce wybierze się na wyjazd gdzie zagra z Levante. Real Madryt również w delegacji zmierzą się z Osasuną Pampeluną.