(VIDEO) Francuski klasyk nie dla ekipy Arkadiusza Milika!

Opublikowane 17 kwietnia 2022, 22:46
0
0

W meczu na szczycie Ligue 1 PSG podejmowało Olympique Marsylia. Na Parc des Princes lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali to spotkanie 2:1. Marsylia przegrało po raz pierwszy po serii czterech wygranych z rzędu.

Paryżanie na prowadzenie wyszli już w 12. minucie spotkania. Wtedy świetną górną piłkę posłał Marco Verratti. Dogranie Włocha na gola zamienił Neymar. Brazylijczyk zrobił to w ekwilibrystyczny sposób.

Po upływie pół godziny gry Olympique Marsylia zdołał wyrównać stan rywalizacji. W zamieszaniu w polu karnym PSG po wznowieniu gry z rzutu różnego najlepiej odnalazł się obrońca Duje Caleta-Car. Chorwat z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki Donnarummy.

W 41. minucie piłkę do bramki wpakował Lionel Messi, lecz jego trafienie nie zostało uznane ze względu na pozycję spaloną. Niedługo potem analiza VAR stanęła jednak po stronie gospodarzy, którzy otrzymali rzut karny. Kylian Mbappe podszedł do wykonania tej jedenastki. Francuz nie pomylił się i pokonał Pau Lopeza.

W drugiej połowie kibice oglądali bardzo statyczne widowisko. W 85. minucie Olympique Marsylia doprowadziła do remisu…lecz ich radość nie trwała długo ponieważ analiza VAR wykazała, że zdobywca bramki William Saliba był na pozycji spalonej. Ostatecznie utrzymał się wynik dający komplet oczek gospodarzom.

PSG – Olympique Marsylia 2:1 (2:1)
Bramki: 12′ Neymar, 45+5′ Mbappe (kar.) – 31′ Caleta-Car

PSG w następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe ze SCO Angers. Olympique Marsylia na Stade Velodrome podejmie FC Nantes.