czwartek, 26 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaSmutne informacje z Krakowa. Zmarł Wiślacki Smok. Od kilku miesięcy walczył z...

Smutne informacje z Krakowa. Zmarł Wiślacki Smok. Od kilku miesięcy walczył z chorobą.

Bardzo smutne informacje dobiegły z Krakowa. Zmarł Stanisław Sękiewicz – człowiek wcielający się w maskotkę Wisły Kraków. Miał tylko 51 lat.

Stanisław Sękiewicz był definicją wiernego kibica. Od 1988 roku nie opuścił ani jednego domowego starcia Wisły Kraków. Tego człowieka znał każdy z wiślackiego środowiska. W 2005 roku podjął się pracy jako maskotka – Wiślacki Smok.

Pan Stanisław od kilku miesięcy zmagał się z chorobą. Cierpiał na złośliwy nowotwór wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. Jego leczenie wymagało uzbierania sporej sumy pieniędzy. Mówiło się o kwocie 40 tysięcy złotych. W internecie zorganizowano zbiórkę na pomoc Wiślackiemu Smokowi.

„Pan Staszek został zaatakowany przez złośliwy nowotwór wątroby, pęcherzyka żółciowego oraz dróg zółciowych. Sytuacja jest trudna, koszty leczenia ogromne, których sam nie udźwignie. Zwracamy się do wszystkich kibiców bez wyjątku o pomoc dla Pana Staszka. Wiślacki Smok przygnębiony chorobą gaśnie każdego dnia, ale chce walczyć. Leki, które musi zażywać, są bardzo drogie, dlatego apelujemy, oraz prosimy o wsparcie każdego kibica bez wyjątku o pomoc dla Wiślackiego Smoka” – napisano w opisie.

Zbiórka na pomoc panu Stanisławowi zorganizowana na portalu „zrzutka.pl” szybko została rozpromowana. Społeczność prawie trzykrotnie przekroczyła pierwotny cel i uzbierała 114 tysięcy złotych. Niestety zabrakło czasu. Informację o śmierci Stanisława Sękiewicza przekazał klub Wisła Kraków.

„To smutny dzień dla piłkarskiej społeczności… W poniedziałek 18 kwietnia 2022 roku zmarł Stanisław Sękiewicz, który od 2005 roku wcielał się w rolę Wiślackiego Smoka” – czytamy w smutnym komunikacie.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Pudzianowski zdradził, ile zarabia za jedną walkę w KSW! „Nie narzekam....

0
Przed Mariuszem Pudzianowskim kolejne duże wyzwanie. Tym razem podczas sobotniej gali KSW 70 w Atlas Arenie były strongman stanie do walki z byłym mistrzem Michałem Materlą.