Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Koniec serii Legii Warszawa! Zobacz jak Wojskowi podarowali bramkę Piastowi

fot: Screenshot
Opublikowane 18 kwietnia 2022, 21:54
0
0

Legia Warszawa nie przegrała w lidze od ośmiu spotkań. W poniedziałkowy wieczór tę serię przerwał Piast Gliwice, który zdołał ograć Wojskowych na Łazienkowskiej 0:1. Decydująca bramka padła po fatalnym zachowaniu defensorów Legii.

Legia – Piast składy wyjściowe:

Pierwszą groźną sytuację do objęcia prowadzenia wykreowała sobie Legia Warszawa. Josue wypatrzył Maciej Rosołka, ale ten główkował ponad poprzeczką bramki Piasta Gliwice.

Niedługo potem odpowiedzieli przyjezdni. Kristopher Vida wpadł w pole karne Wojskowych, lecz postanowił sam wykończyć akcję, zamiast podać do lepiej ustawionego Wilczka. To nie skończyło się dobrze.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania defensywa Legii popełniła fatalny błąd, który skutkował stratą bramki. Lindsay Rose próbował zgrać górną piłkę do golkipera, lecz zrobił to na tyle niefortunnie, że podarował ją Damianowi Kądziorowi. Zawodnik Piasta wiedział jak zachować się w tej sytuacji.

Niewiele brakowało, a Legia wyrównałaby stan rywalizacji w 61. minucie meczu. Akcję napędził Josue, a przed szansą na zdobycie bramki stanął Tomas Pekhart, który ostatecznie obił tylko poprzeczkę.

Piast najlepszą okazję, aby podwyższyć prowadzenie miał sześć minut później. Po wznowieniu gry z rzutu rożnego najwyżej do główki wyskoczył Ariel Mosór. Zawodnik z Gliwic nie zdołał jednak pokonać czujnego Richarda Strebingera.

W 74. minucie na boisko po długiej przerwie powrócił Bartosz Kapustka. Trzy minuty później razem z kolegami mógł cieszyć się z bramki, ponieważ Artur Jędrzejczyk główkował po wrzutce Josue. Defensor Wojskowych jednak nieznacznie się pomylił.

Dzięki wygranej Piast Gliwice przesunął się na 5. miejsce w ligowej tabeli. Legia Warszawa plasuje się obecnie na pozycji numer 10.

Legia Warszawa – Piast Gliwice 0:1 (0:1)
Bramki: 43′ Kądzior

W następnej kolejce Legia Warszawa zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Piast Gliwice na własnym obiekcie zmierzy się z Jagiellonią Białystok.