(VIDEO) Derby dla Interu! Nerazzurri w finale Pucharu Włoch

fot: Screenshot
Opublikowane 19 kwietnia 2022, 23:00
0
0

Inter Mediolan okazał się lepszy od AC Milanu i zameldował się w finale Pucharu Włoch. Nerazzuri pokonali Rossenich aż 3:0.

Na bramki w tym spotkaniu nie trzeba było długo czekać, ponieważ Lautaro Martinez zdołał otworzyć wynik już po czterech minutach gry! Argentyńczyk wykorzystał podanie od Mateo Darmiana.

Rossoneri odpowiedzieli dopiero pod koniec drugiego kwadransa gry. Najpierw swoich sił spróbował Rafael Leao, a chwilę później strzał Alexisa Saelemaekersa wybronił Samir Handanović.

Jeszcze przed zejściem na przerwę po raz drugi na listę strzelców wpisał się Lautaro Martinez. Argentyńczyk tym razem skorzystał z podania od Joaquina Correi.

Po zmianie stron inicjatywa należała do przyjezdnych jednak nie byli oni w stanie strzelić nawet jednej bramki. Najbliżej celu w 66. minucie był Ismael Bennacer, który nawet zdołał skierować futbolówkę do bramki Interu, jednak analiza VAR wykazała pozycję spaloną.

Wynik spotkania w 82. minucie ustalił Robin Gosens, który wukorzystał podanie od Marcelo Brozovicia.

Inter Mediolan – AC Milan 3:0 (2:0)
Bramki: 4′ 40′ Martinez, 82′ Gosens

Inter w finale Pucharu Włoch zagra ze zwycięzcą spotkania Juventus – Fiorentina. W pierwszym pojedynku lepsi 1:0 okazali się gracze Starej Damy.