Sobota, 20 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Szczecin rozczarowany! Hit kolejki dla Rakowa! Portowcy przegrywają mimo prowadzenia. Zobacz bramki z meczu

fot: Screenshot
Opublikowane 20 kwietnia 2022, 22:26
0
0

Pogoń Szczecin prowadziła, ale to ostatecznie Raków Częstochowa może cieszyć się ze zwycięstwa. Porażka 1:2 znacznie komplikuje szanse Portowców na tytuł mistrzowski. Raków doskakuje natomiast Lech Poznań, który także wygrał swoje spotkanie.

Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa składy wyjściowe:

Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu Pogoni Szczecin. Portowcy wykazali się dobrą organizacją gry i rozstrzygnęli ją na swoją korzyść.

W 25. minucie gospodarze przeprowadzili składną akcję, a piłka ostatecznie trafiła do Kamila Grosickiego, który wpadł w pole karne i wymanewrował defensorów Rakowa, na koniec popisując się skutecznym wykończeniem.

Popularny Grosik już kilka chwil później mógł podwoić swój dorobek. Tym razem otrzymał górną piłkę i złożył się do efektownego strzału, który zdołał jednak wybronić Vladan Kovacević.

Po zmianie to Raków przejął inicjatywę i szybko doprowadził do remisu. Wprowadzony po przerwie Vladislavs Gutkovskis na bramkę zamienił dogranie od Milana Rundicia. Łotysz huknął naprawdę efektownie!

Pogoń mogła szybko odpowiedzieć, lecz w 53. minucie wrzutki od Grosickiego nie zdołał zamienić na bramkę Michał Kucharczyk. Zawodnik Portowców główkował dobrze, ale jeszcze lepiej w bramce spisał się Kovacević. Dobitka Jeana Carlosa była nieskuteczna.

Wraz z upływem kolejnych minut mecz coraz bardziej się otwierał. Lepiej wykorzystał to Raków, który w 78. minucie zdołał zdobyć decydującą bramkę. Marcin Cebula świetnie odnalazł Iviego Lopeza, a ten po kiwce popisał się precyzyjnym strzałem, dając tym samym prowadzenie przyjezdnym!

Pogoń próbowała jeszcze gonić wynik, ale nie zdołała sforsować dobrze zorganizowanej defensywy Rakowa. Ostatecznie Portowcy przegrali 1:2.

Taki rezultat powoduje, że to Raków plasuje się obecnie na pozycji lidera. Drużyna Marka Papszuna musi mieć się jednak na baczności, ponieważ ma w dorobku tyle samo oczek co Lech Poznań. Pogoń na ten moment traci do nich 3 punkty.

Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa 1:2 (1:0)
Bramki: 25′ Grosicki – 47′ Gutkovskis, 78′ Ivi Lopez

Pogoń w niedzielę 24 kwietnia zagra u siebie z Legią Warszawa. Tego samego dnia Raków na własnym obiekcie podejmie Górnik Łęczna.