wtorek, 17 maja, 2022
Strona głównaPiłka Nożna18-letni talent z Polski odchodzi z akademii Manchesteru United! Wybrał amerykański kierunek.

18-letni talent z Polski odchodzi z akademii Manchesteru United! Wybrał amerykański kierunek.

Daniel Polakowski to młody bramkarz, który dotychczas trenował w akademii Manchesteru United. 18-latek podjął jednak decyzję o przenosinach za ocean. Gdzie dokładniej trafi młody golkiper?

18-latek urodził się w Polsce, a dokładnie w Lubinie. Od dziewiątego roku życia mieszka w Manchesterze. Daniel systematycznie piął się przez kolejne szczeble klubowej hierarchii, aż wreszcie trafił do drużyny U-18. W Anglii funkcjonuje coś takiego jak Liga Akademicka U-18. Bierze w niej udział 28 zespołów podzielonych na dwie grupy (północ i południe).

Polski bramkarz nie miał jednak zbyt wielu okazji do tego zaprezentować się tam pomiędzy słupkami. To mógł być główny powód, przez który zdecydował się na przenosiny za ocean. Daniel otrzymał bowiem intratną ofertę z USA. Mowa tu o uniwersytecie Manhattan College. Uczelnia wykazała zainteresowanie polskim bramkarze. Co więcej, postanowiła zagwarantować mu pełne stypendium.

„Wszyscy jesteśmy naprawdę dumni z osiągnięć Daniela na boisku i poza nim. W całej Akademii staramy się polepszyć życie każdego z chłopców i zachęcić ich do osiągnięcia pełnego potencjału. Dla niektórych podróż z nami doprowadzi ich do debiutu w pierwszej drużynie Manchesteru United. Dla pozostałych może to wyglądać inaczej”

Może to być gra w piłkę nożną w innym miejscu na poziomie zawodowym lub amatorskim, początek udanej kariery, czy też dalsza edukacja. Jako Akademia kładziemy duży nacisk na rozwój, aby zapewnić chłopcom fantastyczne doświadczenie i szeroki wachlarz umiejętności. Wszyscy cieszymy się z sukcesu Daniela i z niecierpliwością czekamy na kolejny etap jego podróży po Ameryce – mówił dyrektor akademii Czerwonych Diabłów, Nick Cox.

Źródło: Manchester United / Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Laluna z „Królowych życia” przegrała na FAME 14! Jej twarz mocno...

0
Laluna przez kilka miesięcy przygotowywała się do walki na Fame MMA 14. Niestety, gdy doszło do starcia z rywalką, przegrała, a do tego jej twarz mocno ucierpiała. Po wszystkim wydała oświadczenie, w którym tłumaczy, jak do tego doszło i atakuje swoją rywalkę.