Piątek, 29 Marca, 2024

(VIDEO) Bayern mistrzem, a Lewandowski z kolejnym golem! Zobacz trafienie Polaka w Der Klassikerze

fot: YouTube
Opublikowane 23 kwietnia 2022, 20:24
0
0

Bayern Monachium wygrał ósmy Klassiker z rzędu! Bawarczycy na trzy kolejki przed końcem zapewnili sobie mistrzostwo Niemiec. Bayern triumfował na Allianz Arenie 3:1, a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

Wynik spotkania został otworzony w 15. minucie. Joshua Kimmich wrzucał piłkę z rzutu rożnego. W polu karnym Borussii przytomnie zachował się Leon Goretzka, który zgrał ją na przedpole do lepiej ustawionego Serge Gnabryego.

W 30. minucie Gnabry mógł mieć na swoim koncie dublet, ale VAR cofnął jego trafienie. Kilka chwil później na listę strzelców wpisał się natomiast Robert Lewandowski. Polak wykorzystał podanie od Thomasa Muellera.

W 52. minucie do rzutu karnego sprokurowanego faulem Joshuy Kimmicha podszedł Emre Can. Pomocnik BVB nie pomylił się i zamienił jedenastkę na gola kontaktowego.

Wynik spotkania w 83. minucie ustalił Jamal Musiala. Młody zawodnik na bramkę zamienił dogranie od Marcela Sabitzera.

Bayern Monachium – Borussia Dortmund 3:1 (2:0)
Bramki: 15′ Gnabry, 34′ Lewandowski, 83′ Musiala – 52′ Can (kar.)

Dzięki wygranej Bawarczycy zapewnili sobie mistrzostwo Niemiec. W najbliższej kolejce Bayern Monachium czeka wyjazd na mecz z Mainz. Borussia na Signal Iduna Park podejmie VfL Bochum.