(VIDEO) Lanie we Wrocławiu! Ofiarami…gospodarze!

fot: Screenshot
Opublikowane 23 kwietnia 2022, 16:49
0
0

Śląsk Wrocław w fatalnym stylu przegrał 0:4 z Termaliką Nieciecza. Podopieczni Piotra Tworka mogli zapewnić sobie nieco spokoju, jednak nadal będą musieli martwić się o utrzymanie w Ekstraklasie. Do strefy spadkowej tracą oni obecnie 2 punkty, ale w poniedziałek ta przewaga może stopnieć do tylko jednego oczka.

Śląsk Wrocław – Termalica Nieciecza składy wyjściowe:

Strzelanie już w 11. minucie rozpoczął Michal Hubinek. Czech otrzymał podanie od swojego rodaka Tomasa Poznara i płaskim uderzeniem tuż zza pola karnego pokonał Michała Szromnika.

Trzy minuty później było już 0:2! Tym razem koszmarny błąd popełnił golkiper Śląska, a to bezlitośnie wykorzystał Muris Mesanović.

W 20. minucie Śląsk był już znokautowany. Termalica egzekwowała właśnie rzut rożny, a w zamieszaniu w polu karnym wrocławian piłkę do własnej bramki wbił Wojciech Golla. Takiego przebiegu wydarzeń chyba nikt się nie spodziewał.

Obraz bezradności gospodarzy dopełnił jeszcze Mark Tamas. Węgier w 39. minucie obejrzał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji był zmuszony opuścić boisko. Zespół Piotra Tworka musiał więc radzić sobie przez całą drugą połowę nie tylko ze stratą trzech bramek, ale i w osłabieniu.

Druga połowa jak można było się spodziewać, rozgrywana była w znacznie wolniejszym tempie. Termalica kontrolowała przebieg spotkania, a grający w osłabieniu Śląsk miał problemy z wykreowaniem sobie dogodnej okazji.

Termalica w 50. minucie mogła podwyższyć jeszcze wynik, ale strzał Dawida Kocyły zatrzymał się na poprzeczce bramki Śląska. W 80. minucie obiecującą próbę zaliczył jeszcze Mateusz Grzybek. Zawodnik Termaliki uderzył jednak minimalnie niecelnie.

Wynik meczu w 90. minucie ustalił Mateusz Grzybek, który wykorzystał sytuację sam na sam ze Szromnikiem. Wcześniej dobrym podaniem uruchomił go Andrij Dombrowskij.

Śląsk Wrocław – Termalica Nieciecza 0:4 (0:3)
Bramki: 11′ Hubinek, 14′ Mesanović, 20′ Golla (sam.)

Porażka Śląska sprawiła, że wrocławianie mają już tylko 2 punkty zapasu nad strefą spadkową, jeżeli w poniedziałek swój mecz wygra Wisła Kraków, przewaga ta zmniejszy się do jednego oczka.

Śląsk Wrocław w następnej kolejce uda się do Białegostoku gdzie zmierzy się z Jagiellonią. Termalica na własnym obiekcie podejmie Wisłę Płock.