(VIDEO) Lechia Gdańsk coraz bliżej gry w Europie! Piękny jubileusz Flavio Paixao

Opublikowane 23 kwietnia 2022, 21:56
0
0

Lechia Gdańsk wygrała 2:0 z Wartą Poznań i umocniła się na czwartej pozycji w lidze. Obie bramki zdobył Flavio Paixao, który tego dnia przekroczył barierę 100 trafień w Ekstraklasie.

Lechia Gdańsk – Warta Poznań składy wyjściowe:

Pierwsza bramka padła błyskawicznie szybko, ponieważ już po pięciu minutach gry. Ilkay Durmus obsłużył podaniem Flavio Paixao, a Portugalczyk strzałem z wewnątrz pola karnego pokonał interweniującego Jędrzeja Groblenego.

W 17. minucie było już 2:0. Tym razem na listę strzelców ponownie wpisał się Flavio Paixao, który wykorzystał rzut karny. Portugalczyk zdobył swojego setnego gola w Ekstraklasie!

Warta w pierwszej połowie miała swoje szanse na zdobycie gola kontaktowego. Najpierw Adam Zrelak złożył się do nożyc, ale tylko nie zrobił tego dokładnie. Niedługo potem mógł wpisać się na listę strzelców, wykorzystując zamieszanie w polu karnym Lechii, lecz tym razem zatrzymał go Dusan Kuciak. Następnie piłkę posłaną przez Jeisona Papeau z linii bramkowej wybił Michał Nalepa.

W drugiej połowie Lechia oddała nieco pola Warcie, lecz ta nie była tego dnia w stanie strzelić, chociażby jednego gola. Wynik natomiast mogli podwyższyć gospodarze. W 78. minucie, gdyby nie ofiarna interwencja defensorów Warty zapewne padłaby bramka.

Lechia Gdańsk – Warta Poznań 2:0 (2:0)
Bramki: 5′, 17′ Paixao

Za tydzień Lechia Gdańsk pojedzie na mecz z Zagłębiem Lubin. Warta w Grodzisku zagra z Piastem Gliwice.