fot: YouTube
Opublikowane 24 kwietnia 2022, 14:22
0
0

Lech Poznań ograł 3:1 Stal Mielec. Kolejorz szybko stracił bramkę, lecz potem kontrolował już przebieg spotkania i zatrzymał komplet oczek przy Bułgarskiej.

Lech Poznań – Stal Mielec składy wyjściowe:

Nie takiego otwarcia spotkania spodziewali się kibice przy Bułgarskiej. Maksymilian Sitek dograł do Dominika Steczyka, a ten uderzeniem z woleja tuż zza pola karnego pokonał Van der Harta!

Kolejorz odpowiedział w 12. minucie. Gospodarze przeprowadzili szybką składną akcję. Mikael Ishak świetnie wypatrzył ustawionego na 15. metrze Joao Amarala. Portugalczyk uderzył pewnie i dał wyrównanie.

Trochę trwały starania Lecha, ale w 32. minucie dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Pedro Rebocho wpadł w pole karne, a następnie zgrał piłkę do Mikaela Ishaka, który nie pomylił się i zmienił wynik na 2:1!

W pierwszej połowie padła szybka bramka i w drugiej wydarzyło się to samo. Już w 49. minucie stadion przy Bułgarskiej mógł cieszyć się z kolejnego gola. Tym razem nie strzelił jednak żaden z graczy Lecha. Nieszczęśliwcem, który skierował piłkę do własnej bramki, był Mateusz Żyro.

Gdy wydawało się, że już wszystko w tym meczu jest ustalone, piłkę do siatki Kolejorza skierował Oskar Zawada. Arbiter Daniel Stefański po konsultacji z wozem VAR nie uznał jednak tego trafienia ze względu na faul, jaki miał miejsce podczas akcji.

Tuż przed upływem 90. minuty spotkania prowadzenie Kolejorza mógł jeszcze podwyższyć Michał Skóraś. Zawodnik Lecha w dogodnej sytuacji trafił jednak tylko w poprzeczkę. W 94. minucie ten sam zawodnik ponownie uderzył w poprzeczkę.

Lech Poznań – Stal Mielec 3:1 (2:1)
Bramki: 12′ Amaral, 32′ Ishak, 49′ Żyro (sam.) – 2′ Steczyk

Wygrana Lecha sprawiła, że do czasu rozstrzygnięcia spotkania Rakowa z Górnikiem Łęczna pozostanie na pozycji lidera. Stal Mielec obecnie plasuje się na 13. miejscu. Nad strefą spadkową ma 4 punkty przewagi.

Lech Poznań w następnym tygodniu nie zagra spotkania ligowe, a zmierzy się w finale Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa. Stal Mielec już w lidze na własnym obiekcie podejmie Legię Warszawa.