środa, 18 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaKuriozalna decyzja! Finał Pucharu Polski bez opraw?

Kuriozalna decyzja! Finał Pucharu Polski bez opraw?

PZPN opublikował komunikat dotyczący kwestii organizacyjnych finału Pucharu Polski. Jak w nim poinformowano, decyzją prezydenta Warszawy na stadionie nie będą mogły pojawić się flagi.

Co prawda nie wszystkie flagi mają być zabronione. Prezydent Warszawy wydał jednak zezwolenie na te o wymiarze nie większym niż 2 na 1,5 metra.

„25 kwietnia 2022 roku Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy wydał zezwolenie na przeprowadzenie masowej imprezy sportowej – meczu piłki nożnej Lech Poznań – Raków Częstochowa w finale Fortuna Pucharu Polski na stadionie PGE Narodowym. Spotkanie odbędzie się 2 maja o godzinie 16:00” – czytamy na początku komunikatu.

Co więcej, prezydent Warszawy zagroził osobom niechcącym dostosować się do tego przepisu karą więzienia.

„Jednym z warunków zezwolenia jest niedopuszczenie przez organizatora do używania banerów lub flag o wymiarach większych niż 2m x 1,5m. Niestosowanie się do niniejszego warunku przez organizatora objęte jest groźbą kary pozbawienia wolności do lat 8 (art. 58 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych)” – zamieszczono w komunikacie.

„Należy podkreślić, że tym samym zawieszone zostało dotychczasowe prawo PZPN jako organizatora (określone w regulaminie imprezy masowej) do każdorazowego wyrażania zgody w przypadku próby wnoszenia i używania banerów lub flag o wymiarach większych niż wymiar określony powyżej” – napisał w komunikacie PZPN.

„W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że służby informacyjne i porządkowe będą zobowiązane do odmówienia wniesienia na stadion banerów lub flag o wymiarach większych niż 2m x 1,5 zgodnie z niniejszą decyzją organu wydającego zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej” – czytamy dalej.

Federacja poinformowała kibiców, że już odwołała się od tej decyzji. Do spotkania nie pozostało jednak zbyt dużo czasu.

„Polski Związek Piłki Nożnej, jako organizator przedmiotowej imprezy masowej, zamierza złożyć stosowne odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w zakresie ww. warunku zezwolenia” – ogłosił związek.

Finał Pucharu Polski Lech Poznań – Raków Częstochowa odbędzie się w poniedziałek 2 maja o godzinie 16:00.

Źródło: PZPN

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Bartłomiej Drągowski zmienia klub! Polak trafi do Premier League

0
Bartłomiej Drągowski kończy właśnie swój ostatni sezon w barwach Fiorentiny. Brak regularnej gry zmusił go do zmiany pracodawcy. Golkiper wyleci do Anglii, gdzie zasili jeden z klubów Premier League.