(VIDEO) Kosmiczny mecz na Etihad! Manchester City bliżej finału Ligi Mistrzów

Opublikowane 26 kwietnia 2022, 22:53
0
0

Manchester City po fenomenalnym spotkaniu pokonał 4:3 Real Madryt. Obywatele są więc bliżej finału Champions League. Blisko zdobycia korony króla strzelców Ligi Mistrzów jest natomiast Karim Benzema, który po tym meczu wyprzedził Roberta Lewandowskiego.

Mecz jak przystało na półfinał Ligi Mistrzów, zaczął się z “wysokiego C”. Już w 2. minucie wynik spotkania otworzył Kevin de Bruyne! Belg wykorzystał centrę posłaną do niego przez Riyada Mahreza.

Manchester City jeszcze przed upływem kwadransa gry miał już dwubramkowe prowadzenie. W 12. minucie ten, który otworzył wynik meczu, tym razem był asystentem przy golu Gabriela Jesusa.

Drugi kwadrans spotkania również trzymał podobny poziom. Królewscy zdołali nawet wbić bramkę, a właściwie to sprokurować samobójcze trafienie Rubena Diasa. Bramka byłaby uznana, gdyby nie pozycja spalona, na jakiej znajdował się Vinicius.

Real dopiął swego w 35. minucie. Ferland Mendy znalazł w polu karnym Karima Benzemę, a niezawodny w tym sezonie Francuz strzelił bramkę kontaktową!

W drugą połowę podobnie jak w pierwszą lepiej wszedł Manchester City. Potwierdzeniem tego była bramka zdobyta przez Phila Fodena w 54. minucie. Anglik spożytkował kapitalną centrę od Fernandinho.

Real nie pozostał dłużny i już trzy minuty później odpowiedział bramką. Świetny rajd zakończony trafieniem przeprowadził Vinicius.

W 74. minucie Bernardo Silva wykorzystał przywilej korzyści, jaki po faulu na Zinchence zastosował arbiter.

Wynik spotkania na 4:3 ustalił Karim Benzema. Napastnik Realu wykorzystał rzut karny. Tym samym przeskoczył Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców tegorocznej Ligi Mistrzów.

Manchester City – Real Madryt 4:3 (2:1)
Bramki: 2′ De Bruyne, 11′ Jesus, 53′ Foden, 74′ B. Silva – 33′, 82′ Benzema, 55′ Vinicius

Mecz rewanżowy odbędzie się 4 maja. Wygrany zagra w finale ze zwycięzcą pary Liverpool – Villarreal.