czwartek, 19 maja, 2022
Strona głównaPiłka Nożna(VIDEO) Błaszczykowski wściekły na pracę sędziów! "Oby pan później nie dzwonił jak...

(VIDEO) Błaszczykowski wściekły na pracę sędziów! „Oby pan później nie dzwonił jak reszta…”.

Poniedziałkowe spotkanie Wisły Kraków z Wisłą Płock miało dramatyczny przebieg dla Białej Gwiazdy. Podopieczni Jerzego Brzęczka zdołali odrobić dwie bramki straty do Nafciarzy, lecz przegrali 3:4 po rzucie karnym strzelonym w 101. minucie spotkania.

Wisła Kraków w przypadku wygranej wyszłaby ze strefy spadkowej. Remis sprawiłby, że traciłaby ona tylko jedno oczko do Zagłębia Lubin. Porażka sprawiła, że Biała Gwiazda ma obecnie 2 punkty straty do bezpiecznej strefy, a przed nią zostały już tylko cztery spotkania.

Z końcowym wynikiem nie mogli pogodzić się zawodnicy i tuż po końcowym gwizdku na murawie doszło do przepychanek, a jeden z graczy Wisły uderzył nawet zawodnika z Płocka.

Nerwowo było już jednak po 45. minutach. Wisła przegrywała wtedy 1:3. Wtedy Jakub Błaszczykowski poczekał na sędziów pod szatniami. Tam zażądał wyjaśnień oraz powiedział parę słów w stronę Damiana Sylwestrzaka. Współwłaścicielowi Wisły chodziło głównie o nieodgwizdany faul na Enisie Fazlagiciu.

„Oby pan później nie dzwonił jak reszta. Zawsze później robicie tak samo. Z Lechem też nie było, a później mi tłumaczycie 50 na 50. Już się na was zaczyna nagonka, za to co robicie z VAR-em” – mówił nerwowo.

Na tym jednak się nie skończyło. Po zakończeniu spotkania nie krył swojej złości. Zarzucił sędziom nadmierne przedłużenie czasu gry, ponieważ doliczonych zostało 5 minut, a rzut karny został podyktowany znacząco po upływie tego czasu. Rozwścieczonego Błaszczykowskiego nie mógł powstrzymać nawet Jerzy Brzęczek, który mówił w stronę ochrony „Błagam, weź Kubę”.