Sobota, 20 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Villarreal tym razem nie zaskoczył! Liverpool jedną nogą w finale Ligi Mistrzów

Opublikowane 27 kwietnia 2022, 22:52
0
0

Liverpool pokonał 2:0 Villarreal i zbliżył się do awansu do finału Ligi Mistrzów. Przyjezdni przyjechali na Anfield z defensywnym nastawieniem, lecz nie byli w stanie obronić się przed dwoma ciosami wystosowanymi przez The Reds.

W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli ani jednej bramki. To oczywiście nie oznaczało, że z boiska wiało nudą. Liverpool oddał aż 12 strzałów, lecz nie zdołał zdobyć gola. Najbliżej tej sztuki był Thiago, który uderzył w słupek.

Villarreal w pierwszej odsłonie spotkania skupił się głównie na defensywie. Przyjezdny oddali w niej tylko jeden strzał na bramkę The Reds, a oczekiwana statystyka przewidywanych goli wyniosła zaledwie…0.03!

W drugiej połowie Liverpool podkręcił jednak tempo. Piłka do bramki wpadła po raz pierwszy w 50. minucie, lecz wtedy Fabinho był na spalonym. Trzy minuty później nie było już jednak wątpliwości. Pervis Estupinan niefortunnie interweniował i skierował piłkę do własnej bramki!

Kilka sekund później The Reds wyprowadzili kolejny cios. Tym razem zadziałał dobrze znany duet Salah – Mane. Egipcjanin zgrał piłkę do Senegalczyka, a ten czubkiem buta dostał futbolówkę i pokonał golkipera Villarrealu.

Szymon Marciniak, który był arbitrem tego pojedynku pokazał 3 żółte kartki. Mecz odbył się bez większych sędziowskich kontrowersji.

Zwycięzca tego dwumeczu w finale zmierzy się z wygranym pary Manchester City – Real Madryt.