Piątek, 19 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Były arbiter nie ma wątpliwości. Wisła Kraków skrzywdzona przez sędziów!

Opublikowane 28 kwietnia 2022, 15:45
0
0

W poniedziałek Wisła Kraków przegrała 3:4 z Wisłą Płock. Po meczu wiele dyskutowało się o sędziowskich kontrowersjach. Głos w tej sprawie zabrał były arbiter Rafał Rostkowski, który nie ma wątpliwości – Wisła została skrzywdzona.

Pierwsza kontrowersja miała miejsce w 9. minucie spotkania. Wtedy Łukasz Sekulski kopnął interweniującego Enisa Fazlagicia. W tej akcji padła bramka dla Nafciarzy.

“Niestety, to jest faul. Zawodnik Wisły Kraków ewidentnie czysto wykopuje piłkę, a zawodnik Wisły Płock ewidentnie kopie go w nogę. Tu nie ma usprawiedliwienia, że “nie chciał, nie widział, nie zdążył cofnąć nogi”. Liczy się skutek: Sekulski nie dochował należytej ostrożności” – stwierdził Rostkowski.

Drugą bardzo kontrowersyjną sytuacją była ta przy stanie 3:3. W 85. minucie do górnej piłki wyskoczył Luis Fernandez. Hiszpan nie zdołał jednak jej zgarnąć, ponieważ został zatrzymany ręką przez rywala. Tutaj według Rostkowskiego powinna zostać podyktowana jedenastka dla Białej Gwiazdy.

“Niestety, w tej sytuacji też został popełniony błąd. Zawodnik w niebieskim stroju uderzył rywala ręką w głowę i pozbawił go możliwości zagrania piłki. To jest faul i powinien być rzut karny – przyznał były arbiter.

Ostatecznie Biała Gwiazda przegrała ten mecz 3:4.Wisła Kraków do bezpiecznej strefy traci obecnie 2 punkty. W najbliższy weekend w derbowym pojedynku zmierzy się z Cracovią.