czwartek, 19 maja, 2022
Strona głównaPiłka Nożna(VIDEO) Piotr Tworek o atmosferze w zespole i meczu z Jagiellonią: "To...

(VIDEO) Piotr Tworek o atmosferze w zespole i meczu z Jagiellonią: „To pozwala być optymistą przed sobotą”

W sobotę Śląsk Wrocław w Białymstoku zmierzy się z miejscową Jagiellonią. Dla wrocławian będzie to okazja do poprawy po ostatniej fatalnej porażce z Termaliką. Piotr Tworek podczas przedmeczowej konferencji opowiedział o nastrojach w szatni i perspektywach w spotkaniu z Jagiellonią.

Pierwszym pytaniem, z jakim musiał zmierzyć się Piotr Tworek, było to o zamrożeniu wypłaty zawodników oraz ich reakcji na tę decyzję.

„Informację przyjęliśmy. Była nam przedstawiona wcześniej przed ukazaniem się komunikatu. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że przez cały tydzień przygotowań do meczu Jagiellonią nie poruszaliśmy tego tematu. Może były gdzieś w szatni rozmowy, ale żaden z zawodników nie okazywał na treningach, że interesuje ich go coś innego, niż przygotowanie do meczu” – mówił.

Tworek został zapytany także o linię defensywy i ewentualne zmiany w obronie, jak i na pozycji bramkarza.

„Głęboko analizowaliśmy te 4 stracone bramki. Przed meczem byliśmy pewni linii obrony, ich zachowań w tym ustawieniu. Fakt, że ostatni mecz spowodował dużo pytań u nas i zawodników. Zareagowaliśmy na to w tygodniu pracą z linią obrony. Poświęciliśmy na to dużo czasu. Jestem przekonany, że w meczu z Jagiellonią nie będziemy popełniać takich prostych błędów. Co do zmiany na pozycji bramkarza to ten temat przewijał się w rozmowach, natomiast decyzja nie została jeszcze podjęta” – przyznał Tworek.

Trener podjął również temat zapowiadanych rozmów indywidualnych z graczami.

„Nie tylko my rozmawialiśmy jako sztab z piłkarzami, ale także wewnętrznie zawodnicy między sobą. Dużo czasu na to poświęciliśmy na samym początku tygodnia w poniedziałek, żeby wyjaśnić sobie pewne sprawy i już od wtorku móc z czystymi głowami zabierać się do pracy” – stwierdził.

Piotr Tworek odpowiedział też na pytanie, czy to najtrudniejszy moment w jego karierze.

„Nie jest to łatwy moment, jest trudny. Nie chodzi o moją osobę, chodzi o sytuację w drużynie i cel, który jest nam postawiony. To powoduje, że sytuacja nie jest łatwa. Mamy cztery mecze i tak naprawdę swoją postawą możemy zmienić obraz naszej gry i sytuacji w tabeli. Daleki jestem od takiego stwierdzenia, że to najtrudniejszy okres w mojej karierze”

„Wielokrotnie rozmawiałem z zawodnikami. Obserwowałem ich też na treningach. Widzę dużą zmianę u zawodników i to będzie kluczem. Postawa zawodników w treningach i koncentracja w każdym elemencie pozwala być optymistą przed sobotą – skwitował Tworek.

Konferencja Piotra Tworka:

YouTube video

Mecz Jagiellonia – Śląsk Wrocław rozpocznie się w sobotę 30 kwietnia o godzinie 15:00.

Źródło: YouTube

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze