(VIDEO) Legia wraca bez punktów! Stal ponownie ograła Wojskowych

Opublikowane 30 kwietnia 2022, 21:56
0
0

Stal Mielec podobnie jak w rundzie jesiennej ogrywa Legię Warszawa. Zespół z Podkarpacia tym razem ograł stołeczny klub 2:1.

Stal Mielec – Legia Warszawa składy wyjściowe:

Gospodarze wynik spotkania zdołali otworzyć już w 5. minucie spotkania. Krystian Getinger podszedł do wznowienia gry z rzutu rożnego i zrobił to na tyle umiejętnie, że wpakował piłkę do bramki bezpośrednio z narożnika boiska!

Po 30 minutach meczu rezultat spotkania wyrównał Paweł Wszołek. Gracz Legii na bramkę zamienił dogranie od Macieja Rosołka.

Cztery minuty później Stal wróciła na prowadzenie. Gospodarze ponownie wykorzystali rzut rożny. Tym razem piłkę wrzucał Maciej Domański, a futbolówkę do bramki skierował Arkadiusz Kasperkiewicz.

Niedługo potem Richard Strebinger mógł podarować Stali kolejną bramkę. Golkiper źle podawał i piłkę przejął Maksymilian Sitek, który jednak nie zdołał skorzystać z tego “prezentu” od Austriaka.

Warto zaznaczyć, że Legię tego dnia wspierała spora delegacja, która wypełniła sektor gości na stadionie w Mielcu. Miejscowych również wspierała duża grupa fanów, która pojawiła się na młynie.

W 56. minucie Stal stanęła przed kolejną szansą na zdobycie bramki. Tym razem na listę strzelców mógł wpisać się Grzegorz Tomasiewicz, lecz jego uderzenie na korner sparował Strebinger.

W 73. minucie piłka zatrzepotała w siatce gospodarzy. Tomas Pekhart nie cieszył się jednak z gola, ponieważ wcześniej został złapany na pozycji spalonej.

Pod koniec spotkania kibice gospodarzy odpalili nieco środków pirotechnicznych.

Stal Mielec – Legia Warszawa 2:1 (2:1)
Bramki: 5′ Getinger, 34′ Kasperkiewicz – 30′ Wszołek

W następnej kolejce Stal Mielec czeka wyjazdowy pojedynek z Lechią Gdańsk. Legia Warszawa podejmie na Łazienkowskiej Górnik Zabrze.