wtorek, 17 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaRzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej odpowiada Trzaskowskiemu! "Proszę nie wprowadzać ludzi w...

Rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej odpowiada Trzaskowskiemu! „Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd”

Finał Pucharu Polski 2022 odbył się bez udziału około 14 tysięcy sympatyków Lecha Poznań, którzy nie weszli na trybunę w ramach protestu dotyczącego zakazu wnoszenia flag na Stadion Narodowy. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski całą winę za to zamieszanie zrzucił na min. Straż Pożarną. Rzecznik prasowy PSP postanowił odpowiedzieć na zarzuty prezydenta stolicy.

Powrót finału Pucharu Polski na Stadion Narodowy miał być wielkim piłkarskim świętem. Jak się jednak okazało było zupełnie inaczej. Decyzja o zakazie wnoszenia flag wpłynęła negatywnie na odbiór całego wydarzenia i spotkała się z ostrą krytyką.

Obojętnie wobec tej sprawy nie przeszedł także prezes PZPN Cezary Kulesza, który w specjalnym komunikacie poinformował o możliwych przenosinach tej imprezy do innego miasta. Więcej o tym -> TUTAJ

Za głównego winowajcę całego zamieszania został uznany Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawa postanowił odpowiedzieć na te zarzuty i…zrzucić całą odpowiedzialność na PZPN i Straż Pożarną.

„Zakaz wnoszenia flag i banerów większych niż 2×1.5 m na mecz o Puchar Polski na Stadionie Narodowym to była decyzja Państwowej Straży Pożarnej. Takie samo zezwolenie wydane było w 2019 roku. Wyjaśnienia w gronie PZPN, KGPSP i MSWiA – napisał.

Zarzuty wobec PZPN były niedorzeczne, ponieważ związek już wcześniej odwoływał się od decyzji miasta Warszawa. Komunikat wydany przez Cezarego Kuleszę tylko potwierdza to, że federacja nie popiera zakazu wnoszenia flag.

Niedługo po ukazaniu się komunikatu, do słów Trzaskowskiego odwołał się także Rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej – Karol Kierzkowski.

„Szanowny Panie Prezydencie Trzaskowski. Uprzejmie proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd. Państwowa Straż Pożarna wydała pozytywną opinię dotyczącą bezpieczeństwa pożarowego meczu #LPORCZ, w której „nie zaleca się wnoszenia flag i banerów większych niż 2×1,5m”

Uprzejmie przypominam, że decyzję o pozwoleniu na organizację imprezy masowej na @PGENarodowy wydaje Prezydent m. st. Warszawy. Natomiast bezpieczeństwo uczestników finału Pucharu Polski #LPORCZ zapewnia organizator @pzpn_pl @PZPNPuchar @Czarek_Kulesza” – napisał Karol Kierzkowski.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Bartłomiej Drągowski zmienia klub! Polak trafi do Premier League

0
Bartłomiej Drągowski kończy właśnie swój ostatni sezon w barwach Fiorentiny. Brak regularnej gry zmusił go do zmiany pracodawcy. Golkiper wyleci do Anglii, gdzie zasili jeden z klubów Premier League.