(VIDEO) Raków obronił Puchar Polski! Finał w cieniu organizacyjnego skandalu

fot: Screenshot
Opublikowane 2 maja 2022, 17:54
0
0

Raków Częstochowa wygrał 3:1 z Lechem Poznań i obronił Puchar Polski. Mecz odbył się w cieniu skandalu organizacyjnego i kuriozalnej decyzji, przez którą z uczestnictwa w meczu zrezygnowali kibice Kolejorza.

Lech Poznań – Raków Częstochowa składy wyjściowe:

Wynik spotkania został otworzony już w 6. minucie. Deian Sorescu posłał piłkę do Vladislavsa Gutkovskisa. Łotysz zdołał poradzić sobie z Lubomirem Satką i precyzyjnym strzałem na dłuższy słupek pokonał Mickeya Van der Harta.

Bramkę na 2:0 w 36. minucie zdobył Mateusz Wdowiak. Gracza Rakowa świetnie wypuścił Ivi Lopez, a ten podobnie jak Gutkovskis posłał precyzyjny płaski strzał na dalszy słupek.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Rakowa, który mógł prowadzić znacznie wyżej. Swoich okazji nie wykorzystał jednak Ivi Lopez oraz Deian Sorescu. Po stronie Lecha najbardziej dogodną sytuację na zdobycie bramki miał Jakub Kamiński, lecz strzelił niecelnie.

Po zmianie stron Lech zdołał szybko strzelić bramkę kontaktową. W 52. minucie uderzenie Dawida Kownackiego lekko strącił Joao Amaral, czym dał jeszcze nadzieje dla Kolejorza.

Nadzieje te w 77. minucie pogrzebał Ivi Lopez. Hiszpan wymienił podania z Franem Tudorem, a następnie przymierzył na dłuższy słupek i ustalił wynik spotkania na 3:1.

Lech Poznań – Raków Częstochowa 1:3 (0:2)
Bramki: 52′ Amaral – 6′ Gutkovskis, 36′ Wdowiak, 77′ Ivi Lopez

Więcej niż o samym meczu mówiło się jednak o skandalu dotyczącym zakazu wnoszenia flag. Ten temat rozwinęliśmy w poniższych artykułach: