czwartek, 19 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaŚrodowisko kibicowskie krytykuje zachowanie fanów Rakowa. "Honor dla nich nie istnieje"

Środowisko kibicowskie krytykuje zachowanie fanów Rakowa. „Honor dla nich nie istnieje”

Wczorajszy finał Pucharu Polski został rozegrany w cieniu skandalu. Kibice Lecha Poznań z racji na brak porozumienia dotyczącego flag postanowili zbojkotować mecz i nie zawitać na trybuny. Inaczej postąpili fani Rakowa. Ich zachowanie spotkało się z krytyką środowiska kibicowskiego.

Całą sytuację postanowili skomentować fani Górnika Zabrze.

„Środowisko kibicowskie powinno być solidarne w sprawach fundamentalnych, a taką jest kwestia flag i wyłamywanie powinno spotkać się z potępieniem, niezależnie od sympatii i układów” – napisała Torcida.

Swój komentarz dodali także ultrasi innego śląskiego zespołu, a mianowicie Ruchu Chorzów.

„Delikatny nasz komentarz do tego co się dziś wydarzyło w stolicy.
Przy okazji takich spraw animozje klubowe schodzą na dalszy (niedaleki) plan. Brawo dla Lecha, który postawił się dziś głupim decyzjom władz, pzpnu i innych instytucji. W tych ciężkich czasach, gdzie kibic musi walczyć codziennie o swoją rację, to się ceni.
A Raków – piz**
LIBERTA PER GLI ULTRAS
PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW”
 – zamieścili w swoim komunikacie fanatycy Ruchu.

Obszerny komentarz do całej sytuacji wydali również fani Arki Gdynia, którzy zawitali do Warszawy, aby wspierać swoich zgodowiczów z Poznania.

„Każdy kibic nie ważne jakiego klubu potrafi oddać życie za barwy za flagę. I przychodzi sytuacja że jedna osoba zakazuje ci wnieść barw za które oddasz wszystko. Co robisz ? Poddajesz się decyzji albo ja i barwy albo nikt. I do tego tematu poszedł nasz Lech i oficjalnie Raków. Lech nie wszedł na sektor bo do końca bronią swoich barw. A Raków zrobił odwrotnie. Dla każdego z nas wydaje się to normalne, nie wejść na sektor. I w tym momencie wjeżdża klub z Częstochowy. Wszystkie zasady które są aspektowane w życiu kibicowskim według Rakowa nie są nic warte. Honor dla nich nie istnieje. Jest to pierwsza sytuacja w Polsce gdzie barwy mają mniejsze znaczenie niż wypicie browara na sektorze. Niech cała kibicowska polska oceni to sama.
Kibicowsko puchar dla Lecha!”
 – zaznaczyli

Źródło: Twitter / Facebook

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze