czwartek, 19 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaUltrasi Lecha Poznań ze specjalnym komunikatem po finale PP: "Walczyliśmy nie tylko...

Ultrasi Lecha Poznań ze specjalnym komunikatem po finale PP: „Walczyliśmy nie tylko o nasze barwy…”

Fanatycy Lecha Poznań wydali komunikat po wyjeździe do Warszawy na finał Pucharu Polski. „Walczyliśmy nie tylko o nasze barwy. Walczyliśmy o ruch Ultras w Polsce” – pisali ultrasi Kolejorza.

Tegoroczny finał Pucharu Polski był jednym z najgorszych. Mowa tu oczywiście o kwestiach kibicowskich. Kuriozalna decyzja władz miasta Warszawa i brak porozumienia w sprawie flag sprawił, że na Stadionie Narodowym zabrakło zorganizowanej grupy kibiców Kolejorza. Ultrasi za pośrednictwem social mediów przekazali, jak z ich perspektywy wyglądał warszawski finał.

Czwarta majówka na Narodowym…

„W tym roku widzieliśmy, że będzie walka nie tylko na boisku, ale także pod bramą. Prezydent Warszawy chyba chciał się pokazać w mediach, niekoniecznie z dobrej strony. Absurdalne decyzje, armie policjantów pod stadionem oraz prowizoryczne zabezpieczenia – godne prowokacji sprzed kilku lat” – rozpoczęli Lechici.

Walka nie tylko o barwy

„Mimo znanych oświadczeń nie mogliśmy się poddać i zostawić w Poznaniu naszych barw oraz opraw, które szykowaliśmy kilka tygodni, na które zrzucało się wielu z Was. Wierzyliśmy do samego końca, że PZPN/psy/czy kto tam decyduje ostatecznie zmieni zdanie i uratujemy największe piłkarskie święto w Polsce. Niestety tak się nie stało. Wybrali 10 tysięcy wkurwionych kiboli pod obiektem, a na samym stadionie stypę”

Walczyliśmy nie tylko o nasze barwy. Walczyliśmy o ruch Ultras w Polsce. Gdybyśmy wczoraj zachowali się jak sRaków to za tydzień w Gliwicach albo za dwa w Grodzisku sytuacja by się powtórzyła. Zgodzilibyśmy się na brak opraw, potem całkowity brak flag, a na końcu by zakazali szalików, bo przecież można nimi zakryć twarz. Nie wchodząc pokazaliśmy ogromną solidarność kibicowską, która spotkała się z uznaniem wielu grup kibicowskich w Polsce, także tych z którymi na co dzień nie sympatyzujemy – pisali ultrasi Lecha.

Patrzyli jak na wrogów

„Przegraliśmy kolejny finał i to jest kurwa żenujące. Z drugiej strony pokazaliśmy wszystkim, że jako ekipa wciąż jesteśmy mocni. Mimo, że wuchte ludzi gdy mijało nas wracając do autokarów patrzyło na nas jak na największych wrogów… to jesteśmy dumni z Was i z każdego Kibola, który był wczoraj w Warszawie.
WSZYSCY RAZEM JESTEŚMY LECH POZNAŃ!”
 – zakończono.

Pierwszy do skandalicznego finału Pucharu Polski odniósł się Cezary Kulesza. Swoją postać „wybielić” chciał także Rafał Trzaskowski. Prezydenta Warszawy do porządku przywołał rzecznik Państwowej Straży Pożarnej. Linki do artykułów związanych z Pucharem Polski znajdziesz poniżej.

Źródło: Facebook

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Szalona propozycja PSG dla Kyliana Mbappe! Ma być już nie tylko...

0
Paris Saint-Germain nie ustaje w próbach zatrzymania u siebie Kyliana Mbappe. Paryżanie zaproponowali 23-latkowali nowy kontrakt, ale i rolę "szefa projektu".