Piątek, 19 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Derby dla Widzewa! Niewykorzystane okazje zemściły się na ŁKS-ie! Tak padła zwycięska bramka

Opublikowane 3 maja 2022, 20:00
0
0

W 68. Derbach Łodzi lepszy od ŁKS-u okazał się Widzew, który wygrał 1:0. Decydujący gol padł w ostatnim kwadransie spotkania. Tym samym RTS wrócił na pozycję wicelidera Fortuna 1 Ligi.

Pierwsza połowa nie przypominała zbytnio piłkarskiego święta, jakim są derby. Najciekawsza sytuacja miała miejsce w 5. minucie, kiedy to Karol Danielak źle przyjął futbolówkę i nie pokonał golkipera ŁKS-u. Sytuację próbował uratować jeszcze Dominiki Kun, ale uderzył niecelnie.

Prawdziwe piłkarskie święto rozpoczęło się w drugiej połowie. Wtedy też na trybunie pojawiła się pełna grupa kibiców Widzewa i rozpoczęła swój doping. Więcej zaczęło dziać się też na boisku.

W 47. minucie Ernest Terpiłowski z około 14 metrów trafił w słupek. Niedługo potem do ofensywy przeszedł ŁKS. Wtedy Henrich Ravas dwukrotnie uratował Widzew. Najpierw wybronił strzał Pirulo, a potem zrobił to samo z próbą Koprowskiego. Hiszpan kilka minut później miał jeszcze jedną okazję, ale strzelił niecelnie po stracie Kreuzrieglera.

W 70. minucie ŁKS miał kolejną okazję, ale Maciej Dąbrowski popsuł ją fatalnym podaniem. W 78. minucie Samu Corral wyszedł sam na sam, lecz przegrał konfrontację z Ravasem. Niewykorzystane okazje zemściły się na ŁKS-ie i dwie minuty później to Widzew cieszył się z bramki zdobytej przez Bartłomieja Pawłowskiego.

ŁKS Łódź – Widzew Łódź 0:1 (0:0)
Bramki: 80′ Pawłowski

W 32. kolejce Fortuna 1 Ligi ŁKS wybierze się na wyjazd do Polkowic. Widzew Łódź u siebie ugości Resovię Rzeszów.