(VIDEO) Jerzy Brzęczek o sytuacji Wisły Kraków: „Będziemy walczyć dopóki mamy szanse”
przez Jakub Barabasz
Wisła Kraków w meczu z Jagiellonią Białystok nie zdołała zgarnąć kompletu punktów przez co skomplikowała swoją sytuację w ligowej tabeli. Trener Białej Gwiazdy na pomeczowej konferencji prasowej zapowiedział jednak walkę do samego końca.
Jerzy Brzęczek nie krył swojego rozczarowania końcowym wynikiem. Biała Gwiazda mimo optycznej przewagi, nie zdołała zdobyć ani jednej bramki.
„Jesteśmy rozczarowani i zawiedzeni tym, że pomimo tego, że do ostatnich sekund spotkania dążyliśmy do zwycięstwa, to nie byliśmy skuteczni. Stworzyliśmy kilka sytuacji, ten plan taktyczny i zmiany przez wprowadzenie Savicia i Manu w drugiej połowie otworzyło nam więcej możliwości, ale zabrakło nam zimnej głowy, wyrachowania i tego, żeby z tych sytuacji, które stworzyliśmy, chociaż jedną wykorzystać”
„Nasza sytuacja w tabeli jest bardzo trudna, ale patrząc jeszcze na układ tabeli pozostały dwa spotkania i na pewno dopóki będziemy mieć szansę, będziemy walczyć, żeby zdobyć punkty”
Pytania dziennikarzy dotyczyły głównie zmian w wyjściowym składzie oraz wprowadzenia na boisko Savicia i Manu dopiero po 60. minucie gry.
„Te sytuacje i te akcje, które stworzyliśmy, gdy dogrywaliśmy piłkę przed pole karne, czy w pole karne. Szczególnie w drugiej połowie. To już jest indywidualna kwestia oraz skuteczność zawodników”
„Dotyczy to w szczególności Enisa, który musiał wejść na boisko już w pierwszej połowie po kontuzji Marko Poletanovicia. Jak również Savicia, który w meczu z Cracovią dobrze się prezentował, ale w drugiej wyglądało to zupełnie inaczej. Uważam, że była to słuszna decyzja, patrząc na to ile akcji stworzył i ile rozegrał. Inaczej byśmy rozmawiali, gdybyśmy jedną z nich wykorzystali”
Nie zabrakło również pytań o kontuzjowanego Marko Poletanovicia.
„Na tę chwilę wygląda to dosyć poważnie. Jutro będzie miał przeprowadzone badania. To jest jego zaszłość i problemy z przywodzicielem, z którym walczy już dość długo. Mam nadzieję, że naszemu sztabowi medycznemu uda się doprowadzić Marko do tego, żeby był za tydzień w Radomiu do naszej dyspozycji”
Jerzy Brzęczek zmierzył się także z pytaniem o Jana Klimenta.
„Tak jak cały czas powtarzałem, Jan bardzo dobrze spisywał się w treningu, cały czas walczył i dlatego dziś wszedł na boisko. Myślę, że to była z jego strony dobra zmiana”
Relację z meczu Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok zobaczysz -> TUTAJ
Źródło: YouTube
- Murański uniknął kopniaków od „Araba”! Będzie go to jednak słono kosztowało
- Krzysztof Ryta ostro o Jacku Murańskim! „Darł tam mordę pod klatką…” [WIDEO]
- Mateusz Gamrot szybko poddany przez wschodzącą gwiazdę. Salkilld udusił Polaka w 1. rundzie [WIDEO]
- PRIME 18: Tańcula przeszarżował! Bomba wygrał przez kontuzję bicepsa
- PRIME 18: Arab zdeklasował Jacka Murańskiego. Pewna wygrana mistrza Prime MMA